Sukcesy brzeskich koszykarzy

Sporymi sukcesami mogą się pochwalić wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego Piłsudczyk Brzeg, którzy obecnie bronią barw wrocławskich klubów koszykówki.

Daniel Soroka Mistrzem Polski U18

Mistrzostwo Polski Juniorów U18 w Lublinie wywalczył, wraz ze swoim obecnym zespołem – WKS-em Śląsk Wrocław, Daniel Soroka. W finale wrocławianie pokonali GTK Gliwice 56:48. Należy dodać, że drużyna, w której występuje brzeżanin, przeszła przez cały turniej finałowy bez porażki, wygrywając komplet pięciu spotkań.

Nie był to jedyny brzeżanin występujący podczas Mistrzostw Polski U18 na parkietach w Lublinie, ponieważ 4 miejsce zajęła drużyna WKK Wrocław, w której gra drugi z wychowanków Piłsudczyka – Kamil Kubiak. Jego drużyna przegrała w walce o brązowe medale Mistrzostw Polski U18 z Arką Gdynia 53:95. Warto dodać, że w barwach WKK Wrocław wystąpił również Jakub Wójcicki, który także grał w UKS-ie Piłsudczyk Brzeg, skąd przeniósł się z MKS-u MOS Opole.

Daniel Soroka i Kamil Kubiak swoją przygodę z koszykówką rozpoczynali w Uczniowskim Klubie Sportowym Piłsudczyk Brzeg, gdzie występowali w grupach młodzieżowych, w latach 2012-2016, pod okiem trenera Tomasza Kubiaka. Od sezonu 2016/17 przenieśli się do WKK Wrocław, gdzie Kamil występuje do dzisiaj, a Daniel przeniósł się do WKS-u Śląsk Wrocław.

Kamil Kubiak Wicemistrzem Polski U16

Dwa weekendy po Mistrzostwach Polski U18 kolejny sukces odnosi Kamil Kubiak, który tym razem podczas Mistrzostw Polski Kadetów U16 we Wrocławiu, w niedzielę, 27 września br., zdobywa Wicemistrzostwo Polski ze swoim obecnym zespołem – WKK Wrocław. W finale, po walce, jego drużyna musiała uznać wyższość WKS-owi Śląsk Wrocław 63:70.

W całym turnieju finałowym Mistrzostw Polski U16 brzeżanin, Kamil Kubiak notował średnie na poziomie 16 punktów, 7.6 zbiórek, 1.8 bloków, 1.8 przechwytów i 1.6 asyst.

Brzeskim koszykarzom składamy ogromne gratulacje i trzymamy kciuki za dalszy rozwój oraz sukcesy!