Aktualności
Brzeg

Świętujemy niepodległość w ZSB w Brzegu


11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest wyjątkowa ze względu na pandemię COVID 19 i związane z nią ograniczenia.

Nie możemy wspólnie zebrać się w budynku szkoły na uroczystym apelu, ale przyłączyliśmy się do akcji MEN „Szkoła do hymnu”. Kilku uczniów wraz z nauczycielami dzień wcześniej odśpiewała wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego”. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami przesłał zdjęcia, by także uczcić bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków. Pamiętamy, chociaż listopadowe święto obchodzimy zdalnie, to dla nas wszystkich jedna z najważniejszych dat w historii Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawiekowe dążenia kilku pokoleń Polaków do utraconej na skutek zaborów niepodległości. 

– Pamiętajmy o tych, którzy przez cały wiek XIX zachowali wiarę w odrodzenie naszego państwa i za tę wielką sprawę walczyli i ginęli. Dziś nasza Ojczyzna jest wolna. Młode pokolenie może w spokoju rozwijać się, realizować swoje plany życiowe. Podziękujmy za to, oddając szacunek symbolom narodowym i Polakom, którzy odeszli walcząc za naszą wolność. Niech obowiązkiem każdego z nas stanie się pielęgnowanie tradycji narodowych. Czyńmy to na co dzień i od święta.

Niech ten dzień będzie dla nas wszystkich momentem zjednoczenia się w tym trudnym dla nas czasie i jednocześnie chwilą radości z przeżywania odzyskania przez Polskę niepodległości.

Autor: Monika Wojciechowska

Reklama
183 views