Aktualności
Gmina Grodków
Powiat brzeski

Szkoła w Lipowej otrzyma nową salę gimnastyczną. Prace budowlane już trwają


Szkoła podstawowa w Lipowej otrzyma salę gimnastyczną. W ten sposób gmina Grodków uzupełnia bazę sportową swoich placówek edukacyjnych. Prace budowlane trwają od połowy lipca i zgodnie z planem, uczniowie i nauczyciele powinni dostać nowy obiekt w październiku.

Całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie 1.264.000,00 zł. Konstrukcja Sali będzie posiadała kształt półbeczki i będzie wykonana ze stali, a ściany i zaplecze – z płyt warstwowych. Bliźniaczy budynek stoi już w Kolnicy.

– Myślę, że jest to długo oczekiwana inwestycja w tej miejscowości, gdyż poprzedni obiekt nie spełniał żadnych norm. Chcielibyśmy, zakończyć budowę sali do 30.10 i jest duża szansa na to, że w tym roku uczniowie będą mogli skorzystać udział w zajęciach wychowania fizycznego w nowym obiekcie – powiedział Marek Antoniewicz, burmistrz Grodkowa.

Nowa sala będzie posiadała boisko z parkietu o wymiarach 24m na 12m. Jej głównym przeznaczeniem są sporty zespołowe (piłka ręczna, siatkówka, koszykówka), ale jest ona dostosowana także do gry w tenisa oraz zajęć lekkoatletycznych.

Reklama
256 views