Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Test na koronawirusa wykonasz w BCM. Szpital rusza z nową usługą


Od jutra w Brzeskim Centrum Medycznym zrobisz test na obecność wirusa SARS-CoV-2 – informuje brzeskie starostwo. Specjalny namiot zostanie ustawiony od strony Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. W punkcie zostanie pobrany materiał do badań laboratoryjnych. Na wyniki poczekamy dwa dni. Jedni badanie wykonają za darmo, pozostali będą musieli zapłacić. Głos Powiatu 24 zna szczegóły nowych usług.

Jeśli przebywasz w kwarantannie i masz to udokumentowane, to test wykonasz zupełnie za darmo. Z kolei jeśli masz potrzebę wykonania takiego testu, będziesz musiał zapłacić.

550 złotych, tyle będzie kosztować badanie. Taką komercyjną usługę wprowadzamy w brzeskim szpitalu – tłumaczy naszemu portalowi Kamil Dybizbański, szef BCM-u. – W tym celu należy skontaktować się z BCM i umówić się na konkretny termin. Wprowadzamy takie obostrzenia ze względu na sytuację epidemiologiczną. Nie chcemy, aby ludzie się gromadzili przed namiotem, stąd konieczność wizyt o konkretnej godzinie. Osoby przebywające w kwarantannie taki test wykonają za darmo. Za wszystko zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak dodaje dyrekcja szpitala, nowo powstały punkt będzie funkcjonował dwie godziny dziennie. Testy na koronawirusa mogą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu brzeskiego.

1604 views