112
Aktualności

Tragiczny wypadek na ul. Chrobrego (aktualizacja)


Wczoraj na stronie internetowej naszej redakcji ukazała się informacja, o tragicznym w skutkach wypadku, do którego doszło w Brzegu przy ul. Chrobrego. W zdarzeniu brały udział dwa pojazdy – motocykl, którym kierował 41-letni mieszkaniec naszego powiatu oraz samochód osobowy marki BMW prowadzony przez 37-latka.

Na tę chwilę wiadomo, że kierujący BMW, jadąc od strony ul. Piastowskiej, próbował skręcić w prawo, na parking przy ul. Bolesława Chrobrego (naprzeciwko Zakładu Karnego). Motocyklista jadący tuż za nim, blisko prawej krawędzi jezdni, uderzył w skręcający na parking samochód. Na miejscu zdarzenia szybko pojawiło się pogotowie ratunkowe i policja. Przystąpiono do reanimacji motocyklisty. Niestety mężczyzna zmarł na miejscu. Kierowca BMW nie był pod wpływem alkoholu i został zatrzymany do dyspozycji prokuratora.

We wczorajszym materiale – pisanym na gorąco – pojawiła się nieprecyzyjna informacja. Nie można na tym etapie z całą pewnością stwierdzić, że motocyklista próbował wyprzedzić z prawej strony jadący przed nim samochód. 

Na tym etapie jest zbyt wcześnie, żeby określić dokładny przebieg zdarzenia. Prowadzimy postępowanie pod nadzorem  Prokuratury Rejonowej, które ma wyjaśnić szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń wynika, że Kierujący BMW nie upewnił się co do bezpiecznego wykonania manewru skrętu w prawo i zderzył się z kierującym motocyklem, który jechał w tym samym kierunku – powiedziała Patrycja Kaszuba, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Brzegu.