Aktualności
Sport

Trekking i rowery u Diabetyków z Koła nr 2 w Brzegu


Polskie Stowarzyszenie Diabetyków Koło nr 2 Brzeg realizuje zadanie publiczne w zakresie turystyki „Wspólnie w drogę” współfinansowane przez Gminę Brzeg.

W ramach zadania członkowie stowarzyszenia mieli okazję zaprosić mieszkańców Brzegu na szereg spotkań i wyjazdów mających na celu poznawanie historii odwiedzanych miejsc oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie aktywności fizycznej w atrakcyjnych miejscach. W przypadku projektu dominującą aktywnością fizyczną były: 

- trekking w terenie miejskim – zwiedzanie Brzegu i okolic, 

- trekking w terenie górskim – Wisła i jej okolice  

- wycieczka rowerowa – piękne zakątki naszego miasta i jego okolic.

Zadania organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w ramach projektu spełniają podstawowy cel turystyki, czyli wypoczynek i przebywanie poza swoim codziennym otoczeniem, a z punktu widzenia społecznego zmianę w środowisku i rytmie życia. Turystyka odnosi się do osobistych kontaktów z naturalnymi, kulturowymi i społecznymi walorami odwiedzanego obszaru. Do turystyki zawsze należy przypisywać takie słowa jak poznanie, przeżycie, wypoczynek i rozrywka. Właśnie takie wartości zapewnione zostały wszystkim uczestnikom realizowanych przedsięwzięć.

Turystyka staje się coraz ważniejsza dla współczesnego człowieka. Jej istotną wartością jest wchodzenie w styczność z przyrodą, kulturą i przede wszystkim ludźmi. Propozycje stowarzyszenia spełniają oczekiwania i potrzeby uczestników, co potwierdza zainteresowanie i frekwencja oraz informacje zwrotne. 

Akcje organizowane przez PSD Koło nr 2 Brzeg w ramach zadania publicznego w zakresie turystyki „Wspólnie w drogę” współfinansowanego przez Gminę Brzeg wpływają pozytywnie na integrację środowiska lokalnego, poprawę funkcjonowania biopsychospołecznego uczestników oraz promocję miasta i gminy w udostępnianych przez stowarzyszenie informacjach. 

Członkowie stowarzyszenia zapraszają na kolejne wydarzenia, które odbywać się będą w najbliższej przyszłości, a także na zajęcia nodric-walking, które odbywają się w każdą środę o godz. 17.00 na terenie Parku Wolności.