Triumf Natalii Bajor w studiu TVP!

Brzeska tenisistka stołowa kolejny raz triumfuje! Tym razem Natalia Bajor (AZS UE Wrocław), bo o niej mowa, wygrała spotkanie, które odbywało się w studiu Telewizji Polskiej, w Warszawie, mające miejsce przy okazji Lotto Superliga Cup. Bajor ponownie zmierzyła się z Pauliną Krzysiek (Start Nadarzyn), dla której miała to być okazja do rewanżu za finał tegorocznych Mistrzostw Polski Kobiet w Białymstoku, kiedy to nasza brzeżanka wygrała 4:3. Nici jednak z rewanżu, ponieważ Natalia ponownie była górą, zwyciężając 26:22!

Taki wysoki wynik może dziwić sympatyków tenisa stołowego, jednak wyjaśniamy, że w studiu TVP grano dzisiaj w formule dwóch połówek, trwających po 5 minut.

Była to pierwsza impreza pingpongowa po niezwykle długiej przerwie, spowodowanej oczywiście przez pandemię Covid-19. W samej Lotto Superlidze Cup wystąpiło ośmiu zawodników – sześciu Polaków i dwóch obcokrajowców, którzy grali w systemie pucharowym. Stosując się do obostrzeń, zastosowano także specjalne zasady, m.in. brak tradycyjnego przywitania się grających ze sobą zawodników, jak również z sędzią głównym. W finale mężczyzn Marek Badowski (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) pokonał Daniela Góraka (Kolping Frac Jarosław) 32:16.

Podczas imprezy telewizyjnej nie zabrakło legendy polskiego tenisa stołowego, Lucjana Błaszczyka, który rozegrał mecz pokazowy z Norbertem Stolickim. W trakcie trwania pojedynku Błaszczyk grał równocześnie aż trzema rakietkami, odbijając piłeczkę to lewą ręką, to prawą, a na koniec przymocowaną do brzucha rakietką. Do rywalizacji ze Stolickim wykorzystał także talerz i żelazko.

Pomysłodawcami Lotto Superliga Cup byli Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, Dariusz Szumacher oraz szef Lotto Superligi, Zbigniew Leszczyński. We wrześniu w Warszawie odbędą się z kolei indywidualne Mistrzostwa Europy.

Brzeżance, Natalii Bajor nasza redakcja pragnie złożyć najszczersze gratulacje!