Aktualności
Sport

Trwa Wakacjada 2021


Trwa Wakacjada – zawody sportowe dla amatorów organizowane przez MOSiR w Brzegu. W ramach tegorocznej akcji rozgrywane są turnieje: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej oraz zmagania kajakarskie. 

Wczoraj (11.07) na Stadionie Miejskim w Brzegu rozegrane zostały zawody w ramach: Brzeskiej Letniej Ligi Piłkarskiej i Beach BALS. Był to już drugi turniej piłki nożnej i siatkówki plażowej rozgrywany podczas tegorocznej akcji. Pierwszy miał miejsce 4 lipca. W przyszłą niedzielę rozegrany zostanie trzeci, po którym wyłonione zostaną po cztery najlepsze zespoły w każdej dyscyplinie. Te z kolei zagrają w Final Four w niedzielę 25 lipca.

II Turniej Brzeskiej Letniej Ligi Piłkarskiej

W niedzielę o godz. 10.00 rozpoczął się drugi turniej piłki nożnej. Wzięło w nim udział sześć zespołów podzielonych na dwie grupy. Cztery najlepsze ekipy znalazły się w półfinałach.

Pierwsze miejsce we wczorajszym turnieju BLLP zajęła Agencja Reklamy Gaba, pokonując w finale Szpej Sport po rzutach karnych 4:3 (1:1). W półfinale GABA pokonała FC Olimpijski również po rzutach karnych 4:2 (1:1). Zespół Szpej Sport zajął drugie miejsce, a w walce o trzecie miejsce FC Olimpijski pokonał Wędzarnię Owczary 5:2.

Po dwóch turniejach punktacja BLLP wygląda następująco:

1. Szpej Sport 48 pkt (bramki z dwóch turniejów: 42:22)
2. Wędzarnia Owczary 48 pkt (bramki z dwóch turniejów: 21:30)
3. Agencja Reklamy Gaba 46 pkt
4. LagaNoMore 37 pkt
5. FC Olimpijski 21 pkt
6. FC Kulig 18 pkt

II Turniej siatkówki plażowej 

Po piłce nożnej przyszła pora na Beach BALS. Siatkarze rozpoczęli swoje zmagania o godz. 15.00 na boisku do piłki plażowej na Stadionie Miejskim w Brzegu. Tym razem do turnieju przystąpiło siedem zespołów. Cztery najlepsze zakwalifikowały się do półfinałów.

Pierwsze miejsce wywalczył oławski duet Dawid Kordysz i Kamil Waliszewski. Wygrali oni podczas wczorajszego turnieju cztery mecze i zyskali zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu we wczorajszym turnieju uplasował się team  Passon-Swinarski, a w walce o trzecie miejsce zespół Borgulat-Lubczyński pokonał duet Czerep-Kałuziński.

Po dwóch turniejach punktacja Beach BALS wygląda następująco:

1. Dawid Kordysz, Adam Walczak, Kamil Waliszewski 51 pkt
2. Wiktor Czerep, Dariusz Kałuziński 42 pkt
3. Wojciech Krawców, Michał Bober, Piotr Pączek 30 pkt
4. Patryk Rzepczyk, Marek Turski 30 pkt
5. Michał Passon, Łukasz Swinarski 24 pkt
6. Michał Borgulat, Klaudiusz Lubczyński 21 pkt
7. Jakub Kamiński, Piotr Piechota 16 pkt
8. Radosław Cinkowski, Mateusz Mochniak, 14 pkt
9. Marcin Dziwura, Tomasz Toporowski,  12 pkt
10. Jakub Dobrowolski, Adrian Guzewicz 10 pkt

Cieszymy się, że po tym pandemicznym roku możemy w końcu wejść na stadion bez ograniczeń i rozgrywać zawody z udziałem kibiców. W ubiegłym roku był problem nawet z wejściem osób bliskich. Teraz kibice mogą znowu cieszyć się rywalizacją sportową – mówi Jarosław Staśkiewicz z MOSiR.

Przypominamy, że za tydzień (18 lipca) rozegrany zostanie ostatni turniej eliminacyjny w BLLP (o godz. 10.00) i Beach BALS (o godz. 15.00). Zapisy do 16 lipca do godz. 12.00, e-mail: mosir.sport@brzeg.pl.