112
Aktualności

Trzech kierowców straciło prawo jazdy za zbyt szybką jazdę


Zbyt szybka jazda jest przyczyną wielu tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego dla osób, które lekceważąco podchodzą do obowiązujących norm, nie ma taryfy ulgowej. Przekonało się o tym trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

Policjanci z brzeskiej drogówki jednego dnia zatrzymali 3 kierowców, którzy w obszarze zabudowanym jechali zdecydowanie za szybko. Pierwszy z nich wpadł w czwartek przed godziną 10.00. Na drodze wylotowej z miasta, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h, 37-letni kierowca audi jechał 92 km/h. Dozwoloną prędkość przekroczył o 52 km.

Kilka minut później drugi z patroli drogowych, w jednej z miejscowości w gminie Olszanka, namierzył kierowcę mitsubishi, który twierdził, że bardzo spieszy się do pracy. 41-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego w terenie zabudowanym jechał 107 km/h. Tego samego dnia 35-latka, która kierowała hondą, jechała 105 km/h w miejscowości Łukowice Brzeskie.

Cała trójka straciła już uprawnienia do kierowania na najbliższe 3 miesiące, została ukarana wysokimi mandatami, a na ich konto wpłynęło po 10 pkt karych.

Żadne tłumaczenie nie usprawiedliwia brawury na drodze. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a przekraczanie dozwolonych prędkości jest jedną z przyczyn tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Kierowco, zanim naciśniesz nogę na gaz, pamiętaj, że ty i twoi bliscy życie macie tylko jedno.