Aktualności
Kultura

Trzecia tura zwiedzania Zamku Piastów Śląskich za nami


W sobotę (31 lipca) odbyła się trzecia i na ten moment ostatnia tura zwiedzania Zamku Piastów Śląskich ze Stowarzyszeniem Razem Dla Powiatu Brzeskiego. Wydarzenie kolejny raz cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 80 uczestników.

W trzech turach zwiedzania wzięło udział łącznie ok. 200 osób

Lokalne Stowarzyszenie Razem Dla Powiatu Brzeskiego zorganizowało łącznie trzy tury zwiedzania Zamku Piastów Śląskich z przewodnikiem – Markiem Pyzowskim. Wzięło w nich udział ok. 200 uczestników, którzy byli zachwyceni tą inicjatywą i poziomem wiedzy oprowadzającego. Wśród nich znalazły się osoby nie tylko z Brzegu, ale i innych miast Polski, m.in. Wrocławia, Poznania, Warszawy. Pojawili się nawet goście z Podkarpacia. 

Takie zainteresowanie ogromnie ucieszyło organizatorów, którzy jednym głosem potwierdzają, że celem było zainteresowanie jak najszerszego grona odbiorców wydarzeniami, które miały przybliżyć regionalną historię i udało się to nawet w 120%, bo nikt nie spodziewał się aż tak dużego zainteresowania.

Teraz jednak nastąpi przymusowa przerwa od zwiedzania, ponieważ w sierpniu ruszają prace remontowe głównej bramy wejściowej do Zamku Piastów Śląskich, które mają potrwać do listopada.

Stowarzyszenie już teraz planuje jednak  powtórzenie tego wydarzenia na wiosnę 2022 roku, z możliwością rozbudowania go o dodatkowe atrakcje dla uczestników. 

Warto więc śledzić fanpage Stowarzyszenia Razem Dla Powiatu Brzeskiego pod linkiem: https://www.facebook.com/razemdlapowiatubrzeskiego i wypatrywać kolejnych wydarzeń. 

Organizatorzy pragną przekazać ogromne podziękowania na ręce dyrekcji oraz pracowników Muzeum Piastów Śląskich za możliwość zorganizowania zwiedzania, wzorową współpracę oraz obniżenie cen biletów dla zwiedzających.