Aktualności
Kultura

Tydzień Bibliotek w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Grodkowie


Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie zaprasza mieszkańców do udziału w „Tygodniu Bibliotek”.  Jest to cykl imprez kulturalnych, które odbywać się będą w dniach od 8 do 14 maja. Część wydarzeń towarzyszących rozpoczęła się już wcześniej.

O imprezach towarzyszących pisaliśmy już na łamach naszego portalu i dwutygodnika, a są to: wystawa „Zabytkowy Grodków” (link), akcja Seeveface (link), a także wydarzenia związane z Dniem Ziemi zaplanowane na sobotę 8 maja (link).

- Z okazji „Tygodnia Bibliotek” szykujemy kilka wydarzeń, m.in. wystawę „Zabytkowy Grodków”, która powstała na bazie unijnego projektu obejmującego również publikację, kolorowankę dla dzieci z elementami architektury Grodkowa. Do tego dochodzi jeszcze mapka prezentująca średniowieczny Grodków. Zachęcam wszystkich do odwiedzenia biblioteki i zobaczenia całej wystawy – mówi Anna Wołk-Łaniewska, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie.

Wystawa „Zabytkowy Grodków” przedstawia fotografie jedenastu zabytków znajdujących się w mieście i Parku Jubileuszowego na dwumetrowych planszach, które wypełniają ściany Działu Edukacji Regionalnej. 

 Font, Poster, Advertising, Electric blue

Dodatkowo Biblioteka w Grodkowie przygotowała pierwsze od paru miesięcy spotkanie autorskie. Jego bohaterem będzie Andrzej Stasiuk: prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca, laureat Nagrody Fundacji im. Kościelskich (1995), Nagrody Literackiej „Nike” (2005) i Nagrody Literackiej Gdynia (2010). Spotkanie odbędzie się 12 maja o godzinie 17:00.

-  Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem zapowiada się bardzo interesująco. Jest to popularny pisarz i wydawca. W ostatnim czasie ma on również związek z muzyką, pisząc i wspólnie wykonując teksty z zaprzyjaźnionymi artystami. Oprócz tego warto odwiedzić naszą wystawę pokazująca pracę bibliotekarzy w poprzednich latach. Pojawi się ona niebawem przed biblioteką – dodaje Wołk-Łaniewska.

 „Tydzień Bibliotek” te też dobry czas dla zapominalskich. Grodkowska placówka ogłasza w tym okresie amnestię, czyli możliwość oddania książek po terminie bez konsekwencji w postaci kar finansowych.