Aktualności
Prezentacja Partnera

Tynki natryskowe: prosty sposób na odświeżenie wnętrz


Nie trzeba wydawać fortuny, żeby odmienić wygląd swojego domu. Czasami najprostsze rozwiązania przynoszą wielki efekt. Poznaj tynki natryskowe i zobacz, jak w prosty i niedrogi sposób odświeżyć swoje cztery kąty.

Tynk natryskowy – dlaczego warto?

Tynk to masa, która stanowi pokrycie ścian, ale też sufitów czy innych elementów architektonicznych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Tradycyjne tynki to tynki wapienne bądź cementowo-wapienne, które jednak powoli odchodzą do lamusa. Warto zwrócić się ku nowoczesnym rozwiązaniom, jakimi są tynki natryskowe na bazie żywicy akrylowej lub żywicy silikonowej. Cechują się one wyższą wytrzymałością na czynniki zewnętrze i uszkodzenia mechaniczne, a przede wszystkim posiadają znacznie większe walory dekoracyjne niż tynki tradycyjne. Plusem jest także ich łatwa aplikacja.

Rodzaje nowoczesnych tynków natryskowych:

1. Tynk natryskowy kwarc, czyli efekt marmuru i piaskowców.

Natryskowy tynk kwarc to masa tynkarska powstała ze ściśle wyselekcjonowanych materiałów najlepszej jakości. W jej skład wchodzą wysokiej jakości piaski kwarcu. Jest to wartościowe kruszywo dające gwarancję spektakularnego efektu. Szeroka paleta kolorów umożliwia wybranie tego idealnie pasującego do naszego wnętrza. Każdą z barw można także dowolnie modyfikować poprzez dodanie takich elementów jak płatki miki w różnych kolorach. To właśnie one pozwalają uzyskać na powierzchniach niepowtarzalny efekt, który przywodzi na myśl naturalnie występujące w przyrodzie piaskowce, marmury czy granity.

Tynk kwarcowy Idea Texo powstaje ze starannie wyselekcjonowanych kruszyw.

Tynk kwarcowy Idea Texo jest dostępny w 40 odcieniach.

2. Granitowy tynk natryskowy – naturalny efekt i elegancja

Tynk natryskowy granit to nowoczesna masa tynkarska na bazie żywicy akrylowej bądź silikonowej będąca idealnym rozwiązaniem dla wszystkich wymagających. Paleta 48 kolorów pozwala znaleźć odpowiednie barwy do każdego z pomieszczeń. Jeżeli cenisz sobie niestandardowe rozwiązania, możesz modyfikować wybrane masy tynkarskie i ich kolory poprzez dodatkowe zastosowanie kruszyw kwarcowych czy płatków miki czarnej, srebrnej lub transparentnej. Ich użycie pozwoli uzyskać efekt zbliżony do naturalnie występujących w przyrodzie kamieni, takich jak granity.

Granitowy tynk natryskowy – naturalny efekt i elegancja.

Tynk granitowy jest dostępny w szerokiej palecie melanży kolorystycznych.

3. Diamentowy tynk natryskowy, czyli ekskluzywne pokrycie ścian

Jeżeli cenisz niestandardowe rozwiązania, z pewnością spodoba Ci się efekt, jaki można uzyskać przy użyciu natryskowego tynku diamentowego. Został on utworzony na bazie kryształów o grubości ziarna od 0,0 do 1,0 mm, dzięki czemu jest trwały, odporny na zmywanie i nie płowieje. To nietypowe pokrycie ścian jest dostępne w szerokiej gamie melanży kolorystycznych, które można modyfikować poprzez m.in. dodanie delikatnych płatków miki. Tynk diamentowy to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób wymagających niepowtarzalnego efektu i nietuzinkowych rozwiązań. Występuje w dwóch wersjach: na bazie żywicy akrylowej lub żywicy silikonowej.

Diamentowy tynk natryskowy, czyli ekskluzywne pokrycie ścian

Zanim nałożysz tynk, pamiętaj o kilku podstawowych zasadach:

1. Tynk nakładamy na trwałe i równe powierzchnie. Podłoże musi być czyste, suche i wolne od kurzu i innych substancji zmniejszających przyczepność.

2. Przed nakładaniem tynku dobrze wyschnięte podłoże powinno zostać zagruntowane specjalnie przeznaczonym do tego celu preparatem gruntującym PRIMER-A lub PRIMER-S firmy IdeaTexo (w zależności od zastosowanej w tynku żywicy – akrylowej bądź silikonowej). Kolor preparatu gruntującego powinien być zbliżony do koloru tynku.

3. Nakładanie tynku można rozpocząć po wyschnięciu preparatu, czyli po co najmniej dobie od zakończenia gruntowania, jeśli wysychanie odbywa się w optymalnych warunkach.

4. Tynk można nałożyć w jednej lub dwóch warstwach. Przewidziany czas jego schnięcia wynosi około doby.

Jakie produkty wybrać?

Jeśli szukasz wysokiej jakości produktów w relatywnie niskiej cenie, koniecznie skorzystaj z oferty Idea Texo. Firma posiada w swoim asortymencie kwarcowe, granitowe i diamentowe tynki natryskowe, które powstają ze starannie wyselekcjonowanych kruszyw. Dostępne są one w kilkudziesięciu odcieniach. Odwiedź stronę www.ideatexo.com i dowiedz się więcej.