Aktualności

Uczennica klasy czwartej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 najlepsza w Polsce


\

Julia Milewska, uczennica klasy 4C, uzyskała pierwsze miejsce w Polsce, biorąc udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II, której celem było pogłębienie znajomości  o życiu i posłudze papieskiej naszego rodaka.

To już po raz drugi chętni uczniowie z „Szóstki” wzięli udział w Olimpiadzie i zaprezentowali wysoki poziom wiedzy dotyczący ziemskiej wędrówki Papieża Polaka. Została ona przeprowadzona w formie on-line w marcu, a nagrody i dyplomy dyrektor szkoły Anna Krokosz wręczyła uczniom we wtorek, 15 czerwca. 

Zanim doszło do ceremonii, dyrektor przytoczyła znane wszystkim i bardzo ważne w życiu każdego młodego człowieka, słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II podczas spotkania z młodzieżą na Jasnej Górze w 1983 r.

„Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali”

To chyba najbardziej znany cytat papieża do młodych ludzi. Aktualny dziś, jak nigdy wcześniej. W Polsce rośnie dobrobyt, a wszystko dostępne jest na wyciągnięcie ręki. Sami więc chciejmy być lepsi i piękniejsi. Może czas epidemii wyzwoli w nas więcej refleksji.

Po krótkim podziękowaniu nastąpiło wręczenie nagród:

W kategorii I – klasy 4-6 udział wzięło 582 uczniów z całej Polski.

Z naszej szkoły byli to: Julia Milewska, Mateusz Malinowski, Karol Hrynyszyn, Radosław Krawczyk, Dominik Orzechowski, Kamila Fronckiewicz, Karol Kołt, Michalina Weber, Julia Lebiedziejewska.

W kategorii II – klasy 7-8 było 470 uczestników z całej Polski.

Z naszej szkoły byli to: Dariusz Kownacki, Marcin Starzyk, Kaja Kopyt, Piotr Kownacki, Zofia Krupa, Szczepan Górka, Wojciech Wieczorek, Kinga Świtała, Michał Góral.

W kategorii I najwyższy wynik i 1. miejsce w Polsce zajęła Julia Milewska, a pięcioro uczniów uzyskało tytuł laureata.

Adriana Puzyniak