Aktualności
Brzeg

Uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu wśród Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ”Magia Teatru” w Zielonej Górze!


Wśród laureatów tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Magia Teatru-Lalka teatralna” znalazła się uczennica brzeskiej „Jedynki” -Anastazja Owsiak, która  jako jedyna         z województwa opolskiego, otrzymała Wyróżnienie za oryginalne wykonanie marionetki, jednej z najtrudniejszych lalek teatralnych. Inspiracją do jej konkretyzacji plastycznej była wybrana przez autorkę książka Carla Collodiego pt. „Pinokio”. 

Do oceny jury wpłynęło aż 348 prac młodych twórców z różnych stron Polski: Żar, Rzeszowa, Kotli, Piły, Szubina, Krakowa, Gdańska, Ełku, Stryszawy, Szczecina, Dębowca, Czyżówki, Przemkowa, Warszawy, Grajewa, Dębicy, Tworoga, Krzywaczki, Krzakowa, Żagania, Poznania, Stalowej Woli, Rudy Śląskiej, Tychów, Wiercan, Zielonej Góry oraz Brzegu. Spośród wszystkich nadesłanych wyjątkowych  lalek, jury zakwalifikowało 151 do zaprezentowania podczas uroczystego Wernisażu w zielonogórskiej Hydrogalerii, gdzie podczas finału wręczono nagrodzonym pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Złożono również podziękowania  młodym artystom  za „wyjątkowe lalki teatralne z ich wyobraźni”, a instruktorom za „przekazywanie swoim podopiecznym miłości do literatury, sztuki oraz teatru”, które mogą stać się ich wspólną pasją.

To już kolejne laury zdobyte przez naszą  uczennicę w tym artystycznym konkursie, pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego- p. Marzeny Kuleby. W jego ubiegłorocznej edycji  Anastazja Owsiak, stanęła na najwyższym podium, zdobywając  I miejsce za wykonanie niezwykłej marionetki  Małego Księcia- tytułowego bohatera  powiastki  filozoficznej Antoina de Saint – Exupery.  Praca Anastazji, wybrana spośród 334 nadesłanych na konkurs, została wysoko oceniona przez profesjonalne jury,       w skład którego wchodzili, tak samo, jak w tym roku, aktorzy  Lubuskiego Teatru oraz instruktorzy Zielonogórskiego Ośrodka Kultury. Dodatkowo została  ona zaprezentowana podczas  uroczystego Wernisażu wszystkich nagrodzonych prac konkursowych młodych artystów z całej Polski.         

Do krajowego konkursu szóstoklasistka  przygotowywała się z dużym zaangażowaniem. Już podczas wykonywania pierwszej marionetki, okazało się, że ma ona ogromny talent plastyczny, a jej wielką pasją  jest tworzenie teatralnych kukiełek oraz czytanie książek, które często stają się źródłem inspiracji do przygotowania niezwykłych prac  konkursowych.

Anastazji serdecznie gratulujemy kolejnego ogólnopolskiego sukcesu oraz życzymy wielu ciekawych  artystycznych wyzwań!

Autor tekstu: Marzena Kuleba

Reklama
262 views