Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Uczniowie brzeskiej jedynki będą mieli nowe boisko


Po latach starań uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu w końcu doczekają się nowego boiska.

Plany budowy nowych obiektów sportowych przy PSP 1 w Brzegu sięgają dawien dawna. Już poprzednik burmistrza Jerzego Wrębiaka planował budowę nowego boiska, a nawet sali gimnastycznej. O to samo  od lat apelowali również brzescy Radni. Prace właśnie wystartowały – oznacza to, że już niebawem wszystkie miejskie placówki szkolne będą miały nowoczesne obiekty sportowe. W ostatnich dniach lutego na placu budowy spotkali się przedstawiciele wykonawcy firmy „PLAYLAND”, zleceniodawcy Gminy Brzeg, a także nadzoru budowlanego. 

Bezpieczeństwo dzieci w czasie budowy priorytetem dla inwestora

Podczas spotkania omówiono przebieg prac budowlanych. Inwestycja będzie o tyle trudna, że boisko znajduje się bezpośrednio przy szkole. Stąd też, odpowiednie zabezpieczenie terenu budowy i bezpieczeństwo uczniów było szczególnie istotne podczas tych rozmów.

Boisko, plac zabaw i park do street workoutu

Zakończenie prac planowane jest na koniec lipca. Oprócz nowego wielofunkcyjnego boiska powstanie również bezpieczny plac zabaw dla młodszych uczniów, a dla trochę starszych atrakcją będą urządzenia do ćwiczeń siłowych- streetworkoutu. 

Boisko popołudniami ma być dostępne dla wszystkich mieszkańców

Dlatego też planuje się odpowiednie zabezpieczenie terenu poprzez montaż nowego ogrodzenia, oświetlenia i monitoringu, który chronić ma przed aktami wandalizmu. Jak wskazuje radna Renata Biss, która zabiegała o tę inwestycję: – Jestem przekonana, że to będzie miejsce oblegane nie tylko przez uczniów. Bliskie sąsiedztwo Parku Centralnego, w połączeniu z tak nowoczesnym obiektem zachęci również mieszkańców do aktywności na świeżym powietrzu. 

Ponad 500 tys zł dofinansowania udało się pozyskać  z Ministerstwa Sportu i Turystyki. To już 7 dotacja z ministerstwa jaką Gmina Brzeg pozyskała w ostatnich latach. Całkowity koszt inwestycji to około 2,1 mln zł.

267 views