Aktualności
Brzeg

Uczniowie, nauczyciele i dyrektor na kwarantannie. Sytuacja w PSP nr 5 w Brzegu pod kontrolą – twierdzi dyrekcja


Dzisiaj rano informowaliśmy, że w PSP nr 5 w Brzegu doszło do poddania kwarantannie uczniów oraz nauczycieli. Obiecaliśmy, że wrócimy do sprawy, kiedy pojawią się kolejne informacje. 

Kwarantannie poddani zostali uczniowie klasy szóstej, uczęszczający do oddziału na ul. Oławskiej oraz ich nauczyciele. Nadzorowi poddanych zostało 28 uczniów oraz 19 nauczycieli. Dyrekcja szkoły podjęła decyzję, że na czas kwarantanny uczniowie będą odbywać zajęcia szkolne w trybie zdalnym. 

O terminie powrotu do trybu stacjonarnego dla tej klasy decydować będzie Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Brzegu. Wszystkie informacje przekazywane będą  rodzicom  poprzez e-dziennik i kontakt telefoniczny z wychowawcą klasy.

– Wszystkich rodziców prosimy o  rozmowy z dziećmi na temat konieczności  środków ochrony osobistej – maseczek czy przyłbic, częstego mycia rąk, korzystania z płynów do ich dezynfekcji – podkreśla dyrekcja szkoły.

Wszystkie pozostałe klasy oraz nauczyciele działają na dotychczasowych zasadach. Za brakujących nauczycieli (przebywających na kwarantannie) zostały wyznaczone zastępstwa. 

– Pragniemy zapewnić, że szkoła jest przygotowana do trudnych wyzwań, a działania podjęte we współpracy z Sanepidem i Organem Prowadzącym służyć mają dobrze pojętej prewencji  Covid – 19 – czytamy w komunikacie szkoły.

Reklama
1707 views