Aktualności
Sport

Uczniowie z Czepielowic i Kościerzyc na meczu Śląska Wrocław


W niedzielę (26 września) uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bohaterów II Wojny Światowej w Czepielowicach i w Kościerzycach uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wrocławia, na tamtejszy stadion miejski. Mecz ekstraklasy Śląska z Wisłą Płock (3:1) był dla dzieci kolejną szansą do nauczenia się, jak kibicować w kulturalny sposób. 

Już po raz 16. uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w akcji „Dzieci na stadionie – uczymy się kibicować”. Jest to inicjatywa władz WKS Śląsk Wrocław, które od 9 lat zapraszają zainteresowane szkoły na swój stadion, ucząc przy okazji, jak należy się zachowywać w takich miejscach. Młodzi ludzie mają możliwość skorzystania z darmowych wejściówek na mecze, co jest dla nich świetną okazją do spędzenia wolnego czasu w bardzo interesujący sposób. 

Po raz kolejny futbol zintegrował uczniów, gdyż w wycieczce brało udział również kilka osób ze Szkoły Podstawowej nr 5 z Brzegu. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wrócili do domów, po drodze zatrzymując się na posiłek w Oławie. 

Ogromne podziękowania dla nauczyciela (Andrzej Jędrzejko) i rodziców (Marek Popów i Grzegorz Medyński) za zorganizowanie i spędzenie wspólnego czasu.

Uczniowie PSP w Czepielowicach