Aktualności
Sport

Udany występ Natalii Bajor na otwarcie ITTF Czech International Open


Pochodząca z Brzegu tenisistka stołowa – Natalia Bajor doskonale rozpoczęła turniej ITTF Czech International Open, który odbywa się w miejscowości Ołomuniec. Pokonała ona w 1/32 Białorusinkę –  Alinę Nikitchankę 4:2. Teraz w 1/16 przyjdzie jej się zmierzyć ze Słowaczką – Emą Labosovą.

Dobry początek przygotowań do nowego sezonu 

Turniej ITTF Czech International Open jest dla Natalii Bajor pierwszym etapem w przygotowaniach do sezonu 2021/2022, który rozpocznie się 3 września. Zespół brzeżanki – KU AZS UE Wrocław podejmie wówczas Uczelnię Państwową Zamość. 

Trzeba przyznać, że pierwszy krok Natalii w przygotowaniach do nowego sezonu był niezwykle udany, ponieważ w 1/32 pewnie pokonała ona Białorusinkę – Alinę Nikitchankę wynikiem 4:2 (7, -9, -5, 4, 12, 4). 

Po pierwszym meczu udało nam się porozmawiać z Natalią Bajor, która powiedziała: Jest to mój pierwszy turniej po krótkiej przerwie i Igrzyskach. Tak naprawdę miałam tydzień wolnego, później tydzień trenowałam i teraz start w Ołomuńcu. Dzisiaj wygrałam pierwszą rundę i jestem w „16”. Jutro zagram o ósemkę z Emą Labosovą ze Słowacji. Po turnieju będę miała trochę czasu na przygotowanie się do ligi. Pierwszy mecz zagram 3 września, a później następne 5, 10 i 12 września. Po tych meczach wyjeżdżam na obóz do Budapesztu, po którym przyjdzie czas na drużynowe Mistrzostwa Europy (28.09-03.10.2021 w rumuńskim Cluj-Napoca – przyp. red.). 

W 1/16 ITTF Czech International Open Natalię Bajor czeka pojedynek ze Słowaczką – Emą Labosovą. W 1/32 pokonała ona po zaciętym pojedynku Czeszkę Katerinę Tomanovską 4:3 (-7, 10, -5, -7, 13, 6, 9). Nie przeszkodził jej w tym słaby początek i przewaga rywalki 1:3 w setach.

Początek kolejnego spotkania z udziałem Natalii zaplanowano na wtorek (24 sierpnia)  godz. 12:10, a transmisję będzie można obejrzeć pod tym linkiem. Zwyciężczyni zagra w najlepszej ósemce czeskiego turnieju, gdzie czekać będzie ktoś z dwójki Tin-Tin Ho (Anglia) – Audrey Zarif (Francja).

Przypomnijmy, że Natalia Bajor w ITTF Czech International Open była rozstawiona z numerem 4. 

Brzeżanka ma za sobą także debiut na IO

Wychowanka trenera Zdzisława Grobelskiego z UGKS Odry Brzeg – Natalia Bajor ma za sobą również debiut na Igrzyskach Olimpijskich. W Tokio zagrała drużynowo z Reprezentacją Polski, z którą 2 sierpnia przegrała w 1/8 finału z Koreą Południową 0:3. Trzeba jednak podkreślić, że to właśnie Natalia zostawiła po sobie najlepsze wrażenie w szeregach biało-czerwonych. Prezentowała ona naprawdę doskonałą formę. W singlu i deblu ulegała po walce 2:3, w obydwu przypadkach odrabiając wcześniej straty z 0:2 na 2:2.

Trzymamy kciuki za brzeską pingpongistkę. Mamy nadzieję, że sezon 2021/2022 będzie dla niej bardzo udany.