112
Aktualności

Ukradł kosmetyki, jako recydywista może odsiedzieć 7,5 roku


Policjanci z Brzegu ustalili mężczyznę podejrzewanego o kradzież kosmetyków. 29-latek usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. W związku z faktem, że działał w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 7,5 roku więzienia.

Kilka dni temu funkcjonariusze z Brzegu przyjęli zawiadomienie w sprawie kradzieży kosmetyków. Do zdarzenia miało dojść w jednej z drogerii w mieście.

Z przekazanych informacji wynikało, że złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi pracowników i wyniósł ze sklepu towar. Interesowały go przede wszystkim perfumy. Straty, jakie spowodował swoim działaniem, zostały oszacowane na 1 700 złotych. Policjanci w tej sprawie wykonali szereg czynności. Między innymi zabezpieczyli monitoring i rozpytali świadków. Na tej podstawie ustalili rysopis, a następnie tożsamość podejrzanego.

Dzięki tym czynnościom funkcjonariusze mogli przedstawić 29-latkowi zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że tym razem działał w warunkach recydywy. Teraz grozi mu do 7,5 roku więzienia.