Aktualności
Brzeg

Uwaga na parkomaty przy marketach, bo mogą być kłopoty


Do naszej redakcji zgłosił się czytelnik z prośbą o interwencję. Pan Jerzy Mazurkiewicz pochodzi z Brzeziny. Pewnego dnia udał się na zakupy do Brzegu. Zakupy realizował m.in. w Biedronce przy ul.Łokietka.  

– Sądziłem, że parking jest za darmo, tak jak było do tej pory. Tymczasem po powrocie do samochodu zauważyłem za wycieraczką wezwanie do zapłaty. Nie mogłem przekroczyć limitu czasu parkowania, który jest do półtora godziny bezpłatny. W tych czasach staram się jak najkrócej przebywać w sklepie. Zresztą o godz. 11.47 płaciłem za zakupy w Bricomarche, na co mam paragon. Dojazd na Łokietka zajął mi kilka minut. W Biedronce byłem ok. godziny dwunastej, a o 12.30 zapłaciliśmy za zakupy, na co też mam paragon. O tym bilecie zapomniałem. Kiedy były szlabany nie było problemu –  wjechać można było dopiero po pobraniu biletu, a wyjechać po jego zeskanowaniu.

Wezwanie do dodatkowej opłaty to tak naprawdę kara, mająca odstraszać – jak rozumiem – tych kierowców, którzy z parkingu korzystają w sposób nieuprawniony. Jednak samo rozwiązanie nie jest chyba najszczęśliwsze, a wysokość opłaty wydaje się zbyt dotkliwa –  90 zł, jeżeli wpłaty dokonamy w ciągu 7 dni lub 150 zł, jeżeli nie uiścimy opłaty w ciągu tygodnia. Dla wielu z nas to tygodniowe zakupy. Zbliża się okres świąteczny. W sklepach i na parkingach będzie wzmożony ruch, bądźmy czujni i pamiętajmy o parkomatach. 

Co, jednak jeżeli ferworze zakupów zapomnieliśmy o bilecie? Zapytaliśmy o to w biurze prasowym Biedronki, otrzymaliśmy odpowiedź:  

– W przypadku pierwszego naruszenia regulaminu płatnych parkingów kara umowna może być umorzona po przedstawieniu dowodu zakupu, potwierdzenia płatności kartą płatniczą lub po sprawdzeniu transakcji na karcie Moja Biedronka z dnia wystawienia wezwania. Wszystkie skargi i zażalenia Klientów dotyczące płatnych systemów parkowania rozpatruje Biuro Obsługi Klienta sieci Biedronka, które w uzasadnionych przypadkach podejmuje decyzję o umorzeniu opłaty. Jednocześnie informujemy, że wszystkie parkingi, na których obowiązuje płatność za parkowanie, znajdujące się przy sklepach sieci Biedronka zarządzane są przez partnerów zewnętrznych. Każdorazowe korzystanie z parkingu wiąże się z akceptacją regulaminu, widocznego przy wjeździe na parking oraz dostępnego na stronach internetowych operatorów parkingów. Informacja o odpłatności za parking znajduje się dodatkowo na drzwiach sklepu.

Pan Jerzy złożył reklamację i czeka na jej rozpatrzenie. Ma się to dokonać w ciągu dwóch tygodni.  Okazuje się, że warto zbierać dowody zakupu. Czekamy wraz z nim. Będziemy informować o wyniku odwołania.

Reklama
627 views