112
Aktualności

W Brzegu i Grodkowie padły niechlubne rekordy. Policjanci zatrzymali kilku kompletnie pijanych kierowców


Niedawno Polskę obiegła informacja o zatrzymaniu jednej ze znanych piosenkarek, która wsiadła za kierownicę, mając ponad 2 promile alkoholu. Niestety podobne, karygodne wyczyny przytrafiają się na drogach codziennie.

Foto: Paweł

Pijani kierowcy wciąż są plagą i nie odstrasza ich powszechne potępianie tego typu zachowania, kary oraz ewentualne tragiczne konsekwencje. W powiecie brzeskim doszło ostatnio do kilku zatrzymań kierowców, kierujących pojazdami w stanie kompletnego upojenia alkoholem. Najbardziej przerażające jest to, że badania wykonywane przyłapanym na „podwójnym gazie” wykazują coraz większe ilości alkoholu. Doskonałym przykładem jest niedawny rekordzista, 71-letni mężczyzna, z 2,5 promila w wydychanym powietrzu.

W weekend (11/12 września) zatrzymano aż trzech pijanych kierowców.

Już w piątek wczesnym wieczorem podejrzenia policjantów z Grodkowa wzbudził kierujący motorowerem. Kontrola i badanie alkomatem wykazały u 41-latka niespełna 2 promile.

W sobotę na ul. Monte Cassino w Brzegu policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę Seata. Tym razem alkomat pokazał 2 promile. Auto trafiło na lawetę, a kierowca do aresztu.

Absolutnym rekordzistą okazał się 71-letni mężczyzna, którego policja zatrzymała po interwencji świadków, widzących jak jedzie zygzakiem i zupełnie nie panuje nad motorowerem. Starszy pan wydmuchał 2,5 promila!

O przypadkach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu piszemy w naszych mediach bardzo często. Niestety takie zachowanie doprowadza to wielu dramatów. Ostatnio pisaliśmy o kierowcy, który uderzył w mur okalający pałac w Janowie. Był pijany, a życie straciła jadąca z nim pasażerka.