Aktualności
Powiat brzeski

W Brzegu wystartowała zbiórka podpisów na listach poparcia dla Rafała Trzaskowskiego


Wybory na Prezydenta RP już za nieco ponad trzy tygodnie, więc w całym kraju komitety zwierają szyki, napędzając kampanię swoich kandydatów. Nie inaczej jest w przypadku Koalicji Obywatelskiej, której kandydat – Rafał Trzaskowski jako jedyny nie złożył jeszcze wymaganych list poparcia, ponieważ nie startował w poprzednich wyborach, które nie doszły do skutku 10 maja br. Swój sztab wyborczy Rafał Trzaskowski ma także w Brzegu, gdzie od dzisiaj można składać podpisy pod listą poparcia jego kandydatury.

Dziś (04.06.2020), na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu zjawili się m.in. szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Sebastian Rachwalski, Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz, członek zarządu Powiatu Brzeskiego Monika Jurek oraz radna miasta Brzeg Renata Listowska.

Jak powiedział nam Sebastian Rachwalski: – Podpisy zbieramy na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu. Dodatkowo można również uzyskać informacje dzwoniąc pod mój numer telefonu, który jest podany na facebookowym fanpage’u o nazwie: „Platforma Obywatelska Powiatu Brzeskiego”. Tam także znajdą Państwo godziny, w których będziemy wraz z całym sztabem prowadzić zbiórki podpisów dla Rafała Trzaskowskiego. Jak dotąd odzew jest rewelacyjny, mieszkańcy są niezwykle zainteresowani i w efekcie tego tylko dzisiaj udało nam się zebrać już ponad 1000 podpisów. W takim tempie i z informacji, które docierają do nas z reszty kraju, jestem spokojny o przebieg tej zbiórki.

Wynik tych wyborów na pewno będzie miał duży wpływ na kształt polskiej sceny politycznej jak również na pozycję samorządu, która obecnie jest mocno deprecjonowana mimo istotnego wpływu na życie wszystkich obywateli – powiedział nam starosta Jacek Monkiewicz – Między innymi dlatego bardzo mnie cieszy tak energiczny zryw mieszkańców naszego powiatu. Start w wyborach Rafała Trzaskowskiego, samorządowca z dużymi szansami na zwycięstwo, napawa mnie optymizmem co do przyszłości samorządów w Polsce – dodał starosta.

Brałam już udział w wielu kampaniach, ale tak pozytywnej energii i przyjaznego nastawienia nie było nigdy. Ludzie sami podchodzą do nas, okazują swoje poparcie dla naszego kandydata nie tylko składając podpis. Zgłaszają chęć pomocy, drukują karty, aby zbierać podpisy w swoich rodzinach i wśród znajomych. To jak pospolite ruszenie. Mam nadzieję, że to zapowiedź nadchodzących zmian – powiedziała nam Monika Jurek.

Jak będzie wyglądała kampania prezydencka kandydata Koalicji Obywatelskiej w Brzegu? Szef lokalnych struktur PO Sebastian Rachwalski przyznaje, że:       – Czynione są starania, aby Rafał Trzaskowski osobiście pojawił się w naszym mieście. Ponadto, kiedy tylko kandydatura Rafała Trzaskowskiego zostanie oficjalnie zarejestrowana, planujemy ruszyć z plakatami i banerami.

Najbliższe terminy zbiórki podpisów na listach poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej na Placu Polonii Amerykańskiej w Brzegu odbędą się w piątek, 5 czerwca w godzinach 9:00-17:00 oraz w sobotę, 6 czerwca w godzinach 9:00-13:00.

1479 views