Aktualności

W brzeskim szpitalu pacjenci mają darmowy internet


Kilka dni temu w placówce uruchomiono bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu. Pacjenci w każdym miejscu Brzeskiego Centrum Medycznego mogą podłączyć swoje urządzenia za pośrednictwem sieci WiFi. Jak informuje szpital, 18 specjalistycznych punktów dostępu bezprzewodowego internetu zostało podłączonych na ternie całego BCM-u.  Biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną, to spore ułatwienie dla pacjentów, którzy mogą kontaktować się z najbliższymi

- W każdym szpitalu takie usługi powinny być dostępne, dlatego zdecydowaliśmy się uruchomić nasz system bezprzewodowego internetu. Dobrze, jeśli pacjenci mają kontakt z rodziną. Każdy z nas posiada jakieś urządzenie do komunikowania się, a biorąc pod uwagę obostrzenia związane z pandemią i obowiązujący zakaz odwiedzin, tym bardziej zasadnym było uruchomienie bezpłatnej sieci – wyjaśnia dyrektor BCM-u Kamil Dybizbański.

Wystarczy na danym urządzeniu (smartfon, laptop, czy tablet) ,znaleźć w ustawieniach WiFi sieć o nazwie „BCM_Gosc” i cieszyć się nielimitowanym dostępem. Hasło nie jest wymagane, szpital jedynie przygotował stosowny regulamin, jak bezpiecznie korzystać z darmowego internetu.

Dodajmy, że sieć oraz niezbędne urządzenia zostały zamontowane kilka lat temu, lecz do dziś ich nie uruchomiono. Teraz to się zmieniło. Koszt odnowienia licencji wyniósł 8 tysięcy złotych.