Aktualności
Brzeg
Zdrowie

W brzeskim szpitalu personel szczepi się przeciwko COViD-19


28 grudnia pierwsza partia leku trafiła do Brzeskiego Centrum Medycznego. Chętnych do zaszczepienia nie brakuje, a na listę wpisują się kolejni lekarze, pielęgniarki oraz pracownicy administracji. Szpital w pierwszej turze pozyskał 150 dawek leku, te same ilości pojawią się zaraz po nowym roku.

Szczepionki trafiły do nas zaraz po świętach. Na pierwszej liście mieliśmy zapisanych 177 osób i tych chętnych z dnia na dzień przybywa – wyjaśnia Kamil Dybizbański, dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego. – Nasze zamówienie na dawki leku przeciw COViD-19 wynikało ze wstępnego zainteresowania naszych pracowników. Teraz już wiemy, że coraz więcej chce się zaszczepić. Dlatego kolejna partia przyjedzie do nas zaraz po nowym roku.

Dodajmy, że szczepienia personelu odbywają się w pomieszczeniach przy laboratorium BCM. Przychodzą lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, a pracownicy administracji.

Nie bałam się, bo to dla nas zabezpieczenie i ochrona, to po pierwsze. A po drugie, będziemy chcieli wyjeżdżać za granicę i być może będziemy potrzebować np. zaświadczenia o szczepieniu – mówi Anna Poświstak z brzeskiego szpitala.

Warto podkreślić, że szpital podaje leki wyłącznie swoim pracownikom. Szczepienia dla mieszkańców naszego powiatu będą odbywać się w POZ-tach.

Reklama
291 views