Aktualności

W dzień Św. Floriana dziękujemy Strażakom za ich służbę


Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest co roku 4 maja. Data ta jest związana ze wspomnieniem w kościele katolickim świętego Floriana będącego ich patronem. Warto w tym właśnie dniu pomyśleć szczególnie ciepło o ludziach, którzy z narażeniem życia dbają o nasze bezpieczeństwo. 

Służba w straży pożarnej to ciężki i bardzo często niebezpieczny zawód. Strażacy każdego dnia chronią nasze zdrowie, życie i dobytek. To oni bardzo często pojawiają się jako pierwsi na miejscu wypadku drogowego albo wysyłani są do akcji zamiast karetki pogotowia.

 Font, Poster, Advertising, Electric blue

Wszyscy strażacy to doskonale wyszkoleni fachowcy, którzy bez chwili wahania niosą pomoc w najbardziej dramatycznych sytuacjach, często ryzykując własne zdrowie i życie.

Bardzo chętnie angażują się też w działalność charytatywną i edukacyjną. Wspierają społeczności lokalne, a remizy OSP są bardzo często najważniejszymi punktami w wielu wsiach.

Strażacy są dumni ze swojej pracy, kultywują tradycje ciągnące się często przez dziesięciolecia. Jednym ze świetnych dowodów takiego zachowania jest działalność Łukasza Krężela z Przylesia. Jego pasja do badania historii wsi, w której mieszka i zaangażowanie w działalność tamtejszego OSP sprawiły, że stał się kronikarzem. 

Wspomniana jednostka będzie obchodziła w tym roku 75-lecie swojej działalności. Z tej okazji powstała książka „Ochotnicza Straż Pożarna w Przylesiu”, która jest kroniką tej jednostki i pięknym wspomnieniem wszystkich ludzi ją tworzących. Bo to właśnie ludzie są w tym wszystkim najważniejsi!

Nie ma w Przylesiu, mojej małej ojczyźnie, organizacji społecznej bardziej dla tej wsi zasłużonej niż Ochotnicza Straż Pożarna – napisał w swojej książce Łukasz Krężel.

Dzień Strażaka to doskonała okazja do tego, żeby podziękować z całego serca wszystkim osobom wykonującym ten trudny zawód i życzyć im dużo zdrowia oraz sił do pracy. Dziękujemy!