Aktualności
Gmina Olszanka
Powiat brzeski

W Gminie Olszanka strażacy jeżdżą z komunikatem #zostańwdomu


Dosyć powszechna jest już w naszym kraju akcja pod hasłem #zostańwdomu . Jest to apel do mieszkańców o pozostanie w domach i ograniczenie kontaktów, które mogą sprzyjać rozprzestrzenianiu się koronawirusa Covid-19. W ramach działań prewencyjnych od dziś w Gminie Olszanka Strażacy Ochotnicy rozgłaszają ważne dla mieszkańców komunikaty. Z inicjatywą pomocy w organizacji takich działań zwrócił się do Wójta Gminy Anety Rabczewskiej druh Wojciech Ryłko z OSP Jankowice Wielkie.

Ograniczenie kontaktów między ludźmi to dzisiaj jedyny sposób jaki możemy sami wdrożyć w walce z koronawirusem. Pozostanie w domu może pomóc opóźnić rozprzestrzenianie się wirusa, dzięki czemu więcej osób zakażonych będzie mogło otrzymać pomoc i wrócić do zdrowia. Nasza akcja ma na celu zminimalizowanie ryzyka związanego z Covid-19.” – mówi Wójt Aneta Rabczewska.

W związku z epidemią koronawirusa Covid-19 prosimy o pozostanie w domach. Ograniczmy nasze wyjścia z domu do minimum!”

„W związku z przerwą w zajęciach szkolnych i przedszkolnych dzieci i młodzież niech pozostaną w domach. Osoby starsze niech poproszą swoje dzieci lub sąsiadów o pomoc w zakupach. To czy ktoś z Twojego bliskiego otoczenia zostanie zarażony zależy tylko od nas samych. BĄDŹ ODPOWIEDZIALNY! „

Między innymi takie komunikaty mogą usłyszeć na ulicach swoich sołectw mieszkańcy Gminy Olszanka, które dzięki zaangażowaniu druhów OSP rozpowszechniane są z wozów strażackich.

W akcję włączyły się wszystkie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy tj. OSP Przylesie, OSP Jankowice Wielkie, OSP Olszanka, OSP Czeska Wieś, OSP Michałów.  Druhowie poświęcają swój wolny czas by móc dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców i zaapelować o pozostanie w domu i ograniczenie kontaktów. 

965 views