Aktualności

W Grodkowie zagrali dla Borysa


W niedzielę (27.06) na Stadionie Miejskim w Grodkowie zorganizowany został piłkarski turniej charytatywny dla Borysa Kużela. Wśród biorących w nim udział zespołów nie zabrakło: AP Starowice, GZ LZS Grodków (współorganizatorzy wydarzenia) oraz AP Biała, MKS Tułowice, UKS SAP Brzeg, AP Kamiennik, Chata Skrzata. Turniejowi towarzyszyły gry i zabawy dla najmłodszych. Przygotowano również licytacje, z których dochód przeznaczony został na pomoc młodemu mieszkańcowi gminy Grodków.

Wydarzenie pokazało, że mieszkańcy Grodkowa i zaproszeni goście lubią pomagać. Podczas turnieju charytatywnego udało się zebrać 10.094,19 zł. Zbiórka środków trwa już od jakiegoś czasu. Dzięki niedzielnemu turniejowi udało się przekroczyć granicę 100 000 złotych, a to pozwala na przeprowadzenie pierwszej z dwóch specjalistycznych operacji. Łączny koszt obu operacji to 300 000 złotych.

- Wspólnie z prezesem GZS LZS Grodków, Tadeuszem Gardasem zorganizowaliśmy turniej charytatywny, który ma na celu wspomóc Borysa Kużela. Głównym pomysłodawcą jest Kinga Demichowicz. Marzeniem chłopca jest możliwość trenowania piłki nożnej – mówi Damian Sumara, koordynator AP Starowice.

- Oprócz rywalizacji sportowej przygotowane zostały licytacje. Pojawiły się na nich różne interesujące przedmioty, np. voucher na treningi w AP Starowice, oraz GZ LZS Grodków i inne fanty. Cały dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Borysa – dodaje Kinga Demichowicz, mama jednego z zawodników AP Starowice.

- Bardzo dziękuję wszystkim zawodnikom i ludziom, którzy przyszli na turniej charytatywny! Jestem bardzo wdzięczny, że jesteście ze mną – nie krył wzruszenia Borys Krużel.

U Borysa w październiku 2017 r. wykonano rezonans i wykryto nowotwór – guz śródrdzeniowy z przerzutem do dolnego odcinka kanału kręgowego. Na początku 2018 główny guz został wycięty, ale po operacji pojawiły się komplikacje. Paraplegia, osteopenia, niedowład stopy, obniżone napięcie nerwowe prawej nogi, a także zaburzenie jej głębokiego czucia. W tym samym roku po operacji dwukrotnie doszło do złamania nogi. Obecnie Borys jest rehabilitowany. Jedyną szansą na większą sprawność i samodzielność, są dwie operacje w Paley Institute w Warszawie. Więcej szczegółów w linku SIĘPOMAGA.