Film
Kultura

W najbliższą sobotę na ekranie Letniego Kina Plenerowego w brzeskim amfiteatrze film „Co nas kręci, co nas podnieca”


Przed nami kolejny sobotni wieczór z Letnim Kinem Plenerowym w brzeskim amfiteatrze. Punktualnie o 21:30 na ekranie pojawi się komedia obyczajowa Woody’ego Allen’a pt. „Co nas kręci, co nas podnieca”.

W miniony weekend noc należała do „mamusiek”

Podczas ostatniej z odsłon Letniego Kina Plenerowego brzeski amfiteatr podbiły „mamuśki”, gdyż wyświetlano film „Mamuśki mają wychodne” (reż. Alethea Jones). Komedia rozbawiła licznie zgromadzonych mieszkańców Brzegu i pozwoliła się nieco rozerwać po całym tygodniu pracy. Brzeżanie mogą teraz także bez obaw przyjeżdżać na seanse rowerami, ponieważ organizatorzy zakupili stojaki, które ustawione są zaraz przy bramie wejściowej. 

Film „Mamuśki mają wychodne” opowiada o czterech matkach, które na co dzień toczą walkę z bezsennymi nocami, brakiem czasu, wieczornym bałaganem i sztucznym uśmiechem, który ma za zadanie komunikować ludziom, że wciąż „dają radę”. Ich dzieciaki chodzą do jednego przedszkola, więc mamy postanawiają się lepiej poznać w trakcie wspólnej kolacji. Początkowo dość niechętnie, ale ostatecznie zostawiają swoje pociechy pod opieką tatusiów i wyruszają na z pozoru niewinne spotkanie. Na miejscu obawy szybko ustępują zabawie i to na całego! 

„Co nas kręci, co nas podnieca”

W najbliższą sobotę, 25 lipca, o godzinie 21:30 w brzeskim amfiteatrze wyświetlona zostanie komedia obyczajowa „Co nas kręci, co nas podnieca” w reżyserii Woody’ego Allen’a. Film opowiada historię 20-letniej prowincjuszki imieniem Melody (w tej roli Evan Rachel Wood), która trafia do wielkiej metropolii w poszukiwaniu lepszego życia. Dziewczyna znajduje schronienie i miłość pod dachem ekscentrycznego geniusza, Borisa (Larry David). Nowy partner nie przypada do gustu matki Melody – Marietty (Patricia Clarkson), która postanawia skłócić ją z Borisem i posłać w ramiona zabójczo przystojnego aktora Randy’ego (Henry Cavill). Wkrótce jednak i samą Mariettę dosięgnie strzała Amora, a właściwie to kilka strzał… Szalony romans matki Melody z dwoma mężczyznami to dopiero początek całej serii przezabawnych, sercowych komplikacji, które raz na zawsze rozstrzygną „Co nas kręci, co nas podnieca”.

Nie zapominajmy o obowiązujących obostrzeniach

Wybierając się na sobotni seans kina pod chmurką nie zapominajmy o obowiązujących obostrzeniach. Organizatorzy z Brzeskiego Centrum Kultury proszą o wyrozumiałość i spełnienie wszystkich wytycznych, o których mowa w regulaminie dostępnym na stronie: https://bck-brzeg.pl/dzialalnosc/kino-centrum/ 

Główne zasady to:

  • obowiązek zakrywania nosa i ust (maseczką, przyłbicą),
  • obowiązek wypełnienia ankiety (konieczne podanie podstawowych danych i nr telefonu),
  • obowiązek dezynfekcji rąk,
  • obowiązek zachowania min. 2 metrów odległości.

Prosimy także o nie zajmowanie miejsc wyłączonych z użytkowania w amfiteatrze. Liczba miejsc ograniczona – maksymalnie 150 os.

Reklama

218 views