Brzeg
Film

W najbliższą sobotę przedostatnia odsłona Letniego Kina Plenerowego w Brzegu


Podczas przedostatniej odsłony Letniego Kina Plenerowego 2020, w sobotę, 22 sierpnia o godzinie 21:00 na ekranie w brzeskim amfiteatrze wyświetlony zostanie film łączący trzy gatunki: komedię, dramat i musical, pt. „Córki Dancingu”.

Agnieszka Smoczyńska otrzymała za debiut reżyserski nagrodę na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni

„Córki Dancingu” to debiutancki film polskiej reżyserki, za który otrzymała nagrodę podczas 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni, a także Orła od Polskiej Akademii Filmowej w kategorii Odkrycie Roku. Mowa o Agnieszce Smoczyńskiej, która pochodzi z Wrocławia i ukończyła m.in. Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy w Warszawie, czy Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Drugim filmem pełnometrażowym tej 42-letniej reżyserki był film pt. „Fuga”, opowiadający historię kobiety cierpiącej na fugę dysocjacyjną. Agnieszka Smoczyńska jest także reżyserką teatralną. Laureatka wielu nagród filmowych.

„Córki Dancingu”, czyli opowieść o dwóch syrenach, które trafiły w sam środek świata warszawskich dancingów lat 80.

Światła neonów, blask cekinów i tętniąca muzyka, w dużym skrócie mówiąc: świat warszawskich dancingów z lat 80. To właśnie w samym sercu tego środowiska lądują dwie nastolatki – Złota i Srebrna. Nie są to jednak zwyczajne dziewczyny, tylko syreny, które starają się zrozumieć, czym jest bycie kobietą w otaczającej je rzeczywistości. Aby to sprawdzić, dołączają do muzyków zespołu Figi i Daktyle, stając się tym samym, z dnia na dzień, sensacją nocnego życia stolicy. Kiedy pojawia się miłość i namiętność zapominają na moment o swojej prawdziwej naturze. Jednak wystarczy jedno złamane serce, by sytuacja wymknęła się spod kontroli…

W obsadzie tego filmu znaleźli się tacy aktorzy jak m.in. Marta Mazurek (jako Srebrna), Michalina Olszańska (Złota), Magdalena Cielecka (Boskie Futro), Kinga Preis (wokalistka Krysia), czy Jakub Gierszał (basista Mietek).

1 lutego 2017 roku odbyła się amerykańska premiera filmu, który był tam dystrybuowany pod tytułem „The Lure”.

„Córki Dancingu” zostały wyróżnione Kryształową Gwiazdą Elle oraz otrzymały także nagrodę specjalną jury Sundace Film Festival za unikalną wizję i design.

Pamiętajmy o obowiązujących obostrzeniach

Organizatorzy Letniego Kina Plenerowego w Brzegu proszą, aby pamiętać o panujących obostrzeniach związanych z pandemią koronawirusa. Do głównych zasad należy zakrywanie nosa i ust, wypełnienie ankiety na wejściu do amfiteatru, dezynfekcja rąk, czy zachowanie 2 metrów odległości i niezajmowanie miejsc wyłączonych z użytkowania. Szczegółowy regulamin znajdą Państwo pod adresem: https://bck-brzeg.pl/dzialalnosc/kino-centrum/

Wstęp na seans jest bezpłatny, ale pamiętajmy, że ilość miejsc jest ograniczona.

Reklama
197 views