Aktualności
Powiat brzeski

W powiecie brzeskim są dwa działające kąpieliska – żwirownia w Lewinie Brzeskim i Sielska Woda. Sprawdziliśmy jak sobie radzą


Lato w tym roku trochę w kratkę, ale przytrafia się coraz więcej dni, kiedy spokojnie można i nawet trzeba skorzystać z wypoczynku nad wodą. Niestety w tym roku, w powiecie brzeskim, tylko dwa miejsca otrzymały zezwolenie sanepidu na otwarcie kąpieliska. Są to: żwirownia w Lewinie Brzeskim i Sielska Woda. 

Oczywiście wiemy, że jest jeszcze kilka miejsc gdzie można próbować kąpać się na dziko, ale propagujemy bezpieczny wypoczynek, w pewnych miejscach, w których zapewniono odpowiedni stan sanitarny oraz opiekę wykwalifikowanych ratowników.

Żwirownia w Lewinie Brzeskim

Żwirownia w Lewinie Brzeskim to duży i zagospodarowany zbiornik, po kopalni piasku i żwiru. Kilka lat temu gmina Lewin Brzeski postanowiła przygotować tam kąpielisko z prawdziwego zdarzenia. W związku z tym powstał wielki parking, zaplecze sanitarne, gastronomiczne oraz baza sportowa w postaci terenów zielonych, boisk oraz skate parku i siłowni plenerowej. 

Żwirownia w Lewinie Brzeskim to duży i zagospodarowany zbiornik z dobrą bazą

Władze Lewina zorganizowały także dużą plażę z dogodnym zejściem do wody. Na zbiorniku wyznaczono strefę do kąpieli, która przez cały dzień w sezonie letnim, jest strzeżona przez wykwalifikowaną grupę ratowników. 

Dodatkowo można wybrać się na spacer pięknym molem, wypożyczyć (odpłatnie) kajak lub rower wodny. 

Po przeciwległej stronie znajduje się mekka wędkarzy.

Rozmawialiśmy z jednym z ratowników, który potwierdził nasze obserwacje. W tygodniu jest dość spokojnie, natomiast weekendy to czas, kiedy zarówno na parkingu, jak i na samej plaży ciężko jest o miejsce. 

Sielska Woda

Jest to drugie dopuszczone do użytku kąpielisko. W tym wypadku mamy do czynienia z terenem prywatnym i komercyjnym łowiskiem dla wędkarzy. Wstęp oraz połów ryb wymagają wniesienia opłaty.

Na miejscu znajduje się spora baza noclegowa – domki oraz namioty Tipi. Dodatkowo jest specjalne miejsce na duży grill, całkowicie pod dachem.

Właściciele przygotowali też znakomitą bazę wypoczynkową. Jest kilka zbiorników do kąpieli, piaszczyste plaże, plac zabaw dla najmłodszych, dmuchańce dostępne za darmo, natryski, zjeżdżalnia, rowery wodne oraz tyrolka nad główny stawem i niewielkie molo. 

Właściciele przygotowali znakomitą bazę wypoczynkową

Baza gastronomiczna to restauracja w głównym budynku recepcji oraz punkt gastronomiczny z lodami, kawą i przekąskami w pobliżu plaży. 

Bezpieczeństwa kąpiących się pilnują ratownicy.

Jak powiedziała nam właścicielka obiektu – „Nie ma komarów, jest dobre jedzenie, czysta woda, plaża i masa miejsca dla każdego”.

Wybór pozostawiamy do Państwa decyzji, ale prosimy o ostrożność na drodze oraz już nad samą wodą. Co roku przez nierozwagę zdrowie i życie traci bardzo wiele osób!

Od redakcji: Przygotowujemy osobny, duży materiał o miejscach w naszym powiecie, w których kiedyś można było się kąpać, ale obecnie są one z różnych względów niedostępne. Poznaliśmy opinie władz samorządów, w których posiadaniu znajdują się te obiekty. Znamy fakty oraz plany na przyszłość i podzielimy się nimi wkrótce z naszymi czytelnikami.

Reklama
663 views