Powiat brzeski
Sport

W ten weekend startuje IV liga. Zagrają w niej trzy zespoły z powiatu brzeskiego


W ten weekend (25-26 Lipca) powracają rozgrywki IV ligi. W nowym sezonie 2020/2021 na boiskach Opolszczyzny na tym poziomie będą występowały trzy zespoły z powiatu brzeskiego: LZS Starowice, LZS Skorogoszcz oraz LZS Olimpia Lewin Brzeski. Wszystkie zespoły mają już za sobą okres przygotowawczy, w którym rozegrały mecze kontrolne. W większości skompletowały także już kadry swoich zespołów. Zamknięcie okienka transferowego nastąpi w drugiej połowie sierpnia.

W obecnych rozgrywkach opolskiej IV ligi wystąpi rekordowa liczba zespołów. Na murawach zobaczymy łącznie 22. zespoły. Drugi sezon z rzędu na tym poziomie zobaczymy LZS Skorogoszcz. Po rocznej przygodzie w III lidze powraca LZS Starowice, natomiast po kilku sezonach spędzonych w okręgówce powraca LZS Olimpia Lewin Brzeski.

LZS Starowice rozegrały łącznie dziewięć sparingów, siedem z nich zakończyli wygraną, w dwóch natomiast odnieśli porażkę.

Przygotowanie motoryczne przed startującym sezonem mamy bardzo dobre! Jednak z różnych powodów dalej nie mamy zamkniętej kadry. Czekamy na licencje części zawodników z zagranicy, które jeszcze nie dotarły. Do tego tydzień przed startem rozgrywek zrezygnował nam napastnik, który dostał lepszą finansowo ofertę z wyższej ligi. To spowodowało, że nie mamy zawodnika ofensywnego i wciąż szukamy napastnika. Mamy nadzieję, że do końca okienka transferowego uda się i znajdziemy następcę Jaka Kuhara. Nie wszystko ułożyło się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Jesteśmy dobrze przygotowani do startu. Mamy mocny zespół, który powinien sobie poradzić na początku z obecnym składem – powiedział Jakub Reil, szkoleniowiec LZS Starowice.

W zespole spod Grodkowa kibice zobaczą kilka nowych twarzy, ciekawie zapowiada się również zaciąg zawodników z Portugalii, Brazylii czy Słowenii. Z tak mocną ekipą podopieczni Reila mogą powalczyć o górną część tabeli. Na razie nie myślą o szybkim powrocie do III ligi.

LZS Olimpia Lewin Brzeski rozegrała siedem spotkań kontrolnych. W czterech odniosła zwycięstwo, natomiast w dwóch padł remis, a jedno zakończyło się porażką.

Mieliśmy w tym roku specyficzne przygotowania do rozgrywek w IV lidze, bo tak naprawdę nie było wiadomo, kiedy ona właściwie ruszy. Jeżeli chodzi o przygotowania, to rozegraliśmy siedem spotkań sparingowych, z czego siedem, w których cztery razy wygraliśmy, dwa razy zremisowaliśmy, a w jednym ponieśliśmy porażkę. Jeżeli chodzi o zawodników, to opuściły nas dwie osoby. Jeżeli chodzi o transfery to, nie mogę nic powiedzieć, ponieważ testowaliśmy paru zawodników, ale tak naprawdę w tym tygodniu wszystko zostanie rozstrzygnięte, jeżeli chodzi o ostateczny skład. Jako beniaminek, chcielibyśmy spokojnie rozegrać ten sezon w IV lidze i kończyć rozgrywki w środku tabeli. Wiadomo, że będzie ciężko, liga liczy dwadzieścia dwa zespoły, których tak naprawdę nie znamy w większości, będziemy musieli uczyć się analizy ich stylu gry – wyjaśnia Marcin Raczkowski, szkoleniowiec LZS Olimpia Lewin Brzeski

Dla przypomnienia LZS Olimpia Lewin Brzeski spadła z rozgrywek IV ligi do okręgówki. W okręgówce spędziła parę lat, wcześniej nieprzerwanie występowała przez osiem sezonów w IV lidze.

LZS Skorogoszcz rozegrała najmniej spotkań kontrolnych. Jedno zakończyło się wygraną, natomiast trzy zakończyły się porażką.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy już na początku maja. Nasze treningi odbywały się dwa razy w tygodniu. Uważam, że nasza kadra została wzmocniona. Do naszego zespołu dołączył m.in. Grzegorz Grabas, zawodnik Odry wypożyczony do Zdzieszowic oraz Wojtek Niszczawski z juniorów Odry Opole. Kadra została w dużej mierze taka sama, paru zawodników wróciło po przerwie, mamy kadrę liczącą dwudziestu zawodników. Myślę, że jak na IV ligę i amatorski zespół mamy dobrą kadrę. Zapowiada się bardzo ciężki sezon, bo tabela liczy dwadzieścia dwa zespoły. Drużyny, które nie będą miały szerokiej kadry, będą miały problemy. Nie wiem, czego można spodziewać się w nadchodzącym sezonie, ale myślimy o spokojnym utrzymaniu bliżej środka tabeli. Myślę, że część zawodników obyła się w IV lidze i nabrała doświadczenia. Jestem optymistą, a co z tego wyjdzie, pokaże czas – dodaje Marcin Feć, szkoleniowiec LZS Skorogoszcz.

LZS Skorogoszcz występuj w IV lidze drugi sezon z rzędu. Po dwóch latach zespół ze Skorogoszczy wraca również na swój obiekt, wcześniej spotkania rozgrywane były na stadionie w Lewinie Brzeskim.

Swoje pierwsze spotkanie na terenie powiatu brzeskiego rozegra najpierw LZS Skorogoszcz, która w niedzielę (26.07) będzie podejmować drużynę TS Chemik Kędzierzyn-Koźle. Początek spotkania o godzinie 15:00. Natomiast LZS Starowice oraz LZS Olimpia rozegrają swoje spotkania dzień wcześniej na wyjeździe (25.07). Starowice zagrają z LZS Victorią Chróścice, natomiast Olimpia z LKS PO-RA-WIE Większyce. Początek obu spotkań o godzinie 17:00

Reklama

509 views