Wakacjada 2021

Trwa Wakacjada – zawody sportowe dla amatorów organizowane przez MOSiR w Brzegu. W ramach tegorocznej akcji rozgrywane są turnieje: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki plażowej oraz zawody kajakarskie.

III Turniej Brzeskiej Letniej Ligi Piłkarskiej

W niedzielę (18.07) na Stadionie Miejskim w Brzegu rozegrany został trzeci turniej Brzeskiej Letniej Ligi Piłkarskiej. Wzięło w nim udział sześć zespołów (po sześciu zawodników każdy), podzielonych na dwie grupy.

6. Agencja Reklamy Gaba  14 pkt

Jak widać, najlepszy wynik w niedzielnym turnieju uzyskała drużyna Oldboje Brzeg,  pokonując w ostatnim meczu FC Olimpijski 4:2. Zespół ten nie wejdzie jednak do  Final Four, ponieważ nie grał on w pierwszych dwóch turniejach i w ogólnym rozrachunku znalazł się na siódmej pozycji. Zwycięzca z zeszłotygodniowego turnieju (Agencja Reklamy Gaba) stawił się w bardzo osłabionym składzie –  wystawiając tylko pięciu zawodników. Widząc to Oldboje Brzeg, również zdjęli jednego zawodnika i zagrali w piątkę. Trzeba przyznać, że miło jest oglądać tego typu gesty fair play na brzeskich boiskach.

Ogólnie w zawodach brało udział osiem zespołów, a po trzech turniejach punktacja BLLP wygląda następująco:
8. FC Kulig 18 pkt

Pierwsze cztery zespoły zmierzą się 25 lipca w turnieju Final Four.

Turniej siatkówki plażowej

Zaplanowany na 18 lipca trzeci turniej Beach BALS nie odbył się z uwagi na słabą frekwencję. Wiążące są więc wyniki z 11 lipca. Przypomnijmy,  że w drugim turnieju udział wzięło siedem zespołów. Pierwsze miejsce wywalczył oławski duet Dawid Kordysz i Kamil Waliszewski. Wygrali oni podczas zeszłotygodniowego turnieju cztery mecze i zyskali zdecydowane prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu w tych zawodach uplasował się team  Passon-Swinarski, a w walce o trzecie miejsce zespół Borgulat-Lubczyński pokonał duet Czerep-Kałuziński.