Aktualności

Wakacyjne odwiedziny u policjantów


Wakacje powoli dobiegają końca. W tym czasie policjanci odwiedzają dzieci uczęszczające do przedszkoli i młodzież na półkoloniach. Rozmawiają z nimi o bezpieczeństwie i przybliżają im swoją codzienną pracę. Tym razem jednak to dzieci postanowiły odwiedzić policjantów z Posterunku Policji w Skarbimierzu Osiedle.

Już od najmłodszych lat warto przekazywać wiedzę, która pozwoli dzieciom zadbać o własne bezpieczeństwo oraz informacje, dzięki którym nabędą umiejętności przewidywania i unikania zagrożeń. Dlatego każde spotkanie z dziećmi funkcjonariusze wykorzystują na rozmowę o bezpieczeństwie.

Maluszki ze żłobka odwiedziły policjantów z sąsiedzkiego posterunku w Skarbimierzu Osiedle. Dzięki rodzicom i spotkaniom z policjantami dzieci wiedzą już, że zawsze muszą podróżować w fotelikach z zapiętymi pasami bezpieczeństwa. Nawet wówczas, gdy droga do przedszkola jest bardzo krótka. Podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym, takie jak korzystanie z przejść dla pieszych, sygnalizacja świetlna czy też niewbieganie na jezdnię też są już dobrze znane maluszkom. Dzieciaki dowiedziały się też, że podczas korzystania ze swoich pierwszych rowerów i hulajnóg warto, żeby zakładały ochraniacze, a w szczególności kask na głowę, bo wszystkie te przedmioty chronią je przed urazami.

Podczas wizyty na posterunku największą atrakcją dla dzieci był radiowóz, do którego każdy mógł wsiąść i włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe. Dodatkową niespodziankę sprawili strażacy, którzy swoim wozem przyjechali na plac posterunku, opowiedzieli o swojej służbie i zaprezentowali sprzęt wykorzystywany podczas różnych akcji ratunkowych.