Aktualności
Kultura

Warsztaty pisarskie dla uczniów szkół średnich


Stowarzyszenie Żywych Poetów zaprasza na „Powiatowe Warsztaty Pisania”, podczas których młodzież ze szkół średnich będzie miała okazję podszkolić swoje umiejętności tworzenia tekstów dziennikarskich, dowiedzieć się, jak powstaje powieść science fiction oraz rozłożyć na części pierwsze tak skomplikowany twór, jak esej.

Ideą warsztatów jest pokazanie możliwych kierunków rozwoju w ramach zwartego, niezbyt długiego i męczącego spotkania, którego efektem będzie materialny dowód pracy – fragment tekstu, konspekt, koncept.

Czym się różni recenzja od eseju, proza gatunkowa od artystycznej? Jak napisać poprawnie tekst dziennikarski lub plan powieści kryminalnej? Jakich błędów nie popełniać, gdy przyjdzie natchnienie na wiersz? Tego wszystkiego będzie można się dowiedzieć w ramach Powiatowych Warsztatów Pisania. Zostały one przygotowane przez Stowarzyszenie Żywych Poetów we współpracy z Głosem Powiatu, przy wsparciu Powiatu Brzeskiego oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Warto dodać, że warsztaty przygotowane przez Stowarzyszenie Żywych Poetów są swego rodzaju prologiem do kolejnych tego typu spotkań, które organizowane będą przez redakcję Głosu Powiatu. Młodzież będzie mogła na nich zapoznać się z pracą dziennikarzy, stworzyć własne artykuły i podszkolić swoje umiejętności konstruowania tekstów. Najlepsze z nich będą później publikowane na łamach gazety i portalu Głos Powiatu.

Najbliższe spotkania:

- Jak napisać dobry tekst prasowy? Prowadzenie: Krystian Ławreniuk
15 października (piątek), Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu (ul. Jana Pawła II 5), godz. 16:30-19:00

- Jak pisać dobre teksty science fiction? Prowadzenie: Michał Cetnarowski
19 października (wtorek), Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu (ul. Jana Pawła II 5), godz. 16:30-19:00

- Czym się różni spacer po parku od pisania eseju? Prowadzenie: Radosław Wiśniewski
6 listopada (sobota), Miejska Biblioteka Publiczna w Brzegu (ul. Jana Pawła II 5), godz. 14.00-16.00

Zapisy przyjmujemy drogą mailową: kit_szp@wp.pl
lub w wypożyczalni głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Brzegu ul. Jana Pawła II

Udział w warsztatach jest bezpłatny.