Aktualności

Ważą od 65 lat: Miary i Wagi, krajowy lider w branży wagowej, obchodzi wyjątkowy Jubileusz 65-lecia założenia firmy


Produkcja sięgająca 300 wag samochodowych rocznie, tysiące zadowolonych Klientów, setki różnych produktów w ofercie, eksport do ok. 20 krajów Europy. Miary i Wagi, największy polski producent wag samochodowych i czołowy dystrybutor wag przemysłowych, obchodzi właśnie swoje 65-lecie.

To ważny moment w życiu firmy. Kończymy 65 lat, ale nie wybieramy się na emeryturę. Wręcz przeciwnie mając tak wielkie doświadczenie i znając swoje możliwości, przygotowujemy się do nowych wyzwań i dalszego rozwoju – mówi Paweł Domański, Wiceprezes firmy MiW Group – właściciela marki Miary i Wagi.

Dokładnie w 1956 roku założona została mała firma zajmująca się serwisem wag. Początki firmy to jednoosobowa działalność gospodarcza prowadzona w małym lokalu, w domu założyciela. W kolejnych latach rozszerzona o handel wagami, ale w dalszym ciągu skupiona tylko na powiecie brzeskim i ościennych. Rozwój firmy nastąpił z chwilą rozpoczęcia produkcji wag samochodowych. Z lokalnej firmy stała się krajowym liderem i największym producentem wag samochodowych w Polsce. Szeroko rozwijany jest również eksport produktów, które trafiają do ponad 20 państw Europy, a można je znaleźć też w Afryce.

Chcemy iść z duchem czasu, ale nie zamierzamy robić w firmie rewolucji. Nadal najważniejsze są dla nas wartości takie jak otwartość, zaufanie, szacunek dla ludzi, dbałość o środowisko, w którym żyjemy, mieszkamy i pracujemy – dodaje Tomasz Kogut, wnuk założyciela firmy i drugi z Wiceprezesów MIW Group.

Siła trzech marek

Założona w 1956 r. firma działa obecnie pod nazwą MIW Group, a siedziba mieści się na terenie strefy ekonomicznej w Skarbimierzu-Osiedle. W skład grupy wchodzą marki: Miary i Wagi, Agro-Lab, Lab-Scale. Podstawowa działalność wagarska rozwijana jest pod marką Miary i Wagi. Akredytowane Laboratorium wzorcujące Lab-Scale zajmuje się wzorcowaniem wag elektronicznych oraz wzorców masy i odważników. Najmłodszym dzieckiem jest Agro-Lab będący liderem rynku rozwiązań dla rolnictwa (analizatory NIR, sondy poboru prób i inne specjalistyczne urządzenia). Firma jest laureatem wielu nagród, w tym prestiżowej Nagrody Gospodarczej Gazele Biznesu. Jest firmą rodzinną kierowaną przez wnuki założyciela i nierozerwalnie związaną z powiatem brzeskim. Stara się wspierać lokalne inicjatywy, od wielu lat jest jednym ze sponsorów Stali Brzeg. 

MIW Group to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą.

- Dziękujemy naszym Klientom, Partnerom, ale przede wszystkim Pracownikom za spędzone wspólnie lata. To dzięki Waszemu zaangażowaniu i aktywności udało nam się realizować śmiałe cele i zamierzenia i możemy z dużym optymizmem patrzeć w przyszłość – dodaje Tomasz Kogut.

Na terenie firmy w Skarbimierzu – Osiedle pracuje około 100 pracowników i współpracowników. W dużej hali produkcyjnej zatrudnieni są spawacze, betoniarze, lakiernicy. Prężnie działa również centrum rozwoju, gdzie programiści tworzą i testują innowacyjne systemy informatyczne automatyzujące procesy ważenia. MIW Group to również liczni montażyści, serwisanci, przedstawiciele handlowi, pracownicy sprzedaży i back office. Jako firma odpowiedzialna społecznie zatrudnia również osoby z niepełnosprawnością oraz długotrwale bezrobotnych.