Aktualności
Brzeg
Sport

Wielki powrót do Stali Brzeg!


Prawdziwy hit transferowy zrealizowała brzeska Stal, do której powraca doskonale znany w Brzegu Dominik Bronisławski! Popularny „Deco” założy tym samym żółto-niebieski trykot po 2,5 rocznej przerwie, ostatnio występował w GKS-ie Katowice.

Dominik Bronisławski to 24-letni pomocnik. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnym Wałbrzychu, gdzie grał praktycznie na każdym szczeblu drużyn tamtejszego Górnika, w tym także seniorach, rozgrywając 18 spotkań w sezonie 2014/2015 na 2-ligowych murawach.

Kolejnym przystankiem w jego karierze był Raków Częstochowa, w którym wystąpił w 14 spotkaniach. Następnie wrócił do Górnika Wałbrzych, grającego już wówczas w 3 lidze. Dobra postawa zaowocowała przejściem, pół roku później, do brzeskiej Stali.

Dalsze losy tego gracza kibice z Brzegu znają doskonale. „Deco” od samego początku gry w Stali znakomicie wpasował się do systemu gry drużyny prowadzonej wówczas przez trenera Krystiana Pikausa. Jego nieszablonowe zagrania, rajdy między przeciwnikami, którzy momentami byli dla Dominika niczym tyczki treningowe i skuteczność wywoływały radość wśród brzeskich kibiców. W parze ze świetną grą szły także statystyki, wszak w 33 ligowych pojedynkach zdobył 13 bramek, do których dołożył ponadto 7 asyst. Okres gry „Deco” w Brzegu był również wspaniałym czasem dla całej ekipy żółto-niebieskich, która praktycznie do samego końca walczyła o awans do 2 ligi. Nie udało się wtedy zrealizować tego marzenia, ale udane występy Bronisławskiego dostrzegli skauci 1-ligowego GKS-u Katowice, sprowadzając go do stolicy Śląska latem 2018 roku.

Czas spędzony w GKS-ie nie był dla Dominika szczęśliwy. Co prawda w debiutanckim sezonie rozegrał 13 meczów w 1 lidze, strzelając nawet gola, ale jego zespół niespodziewanie spadł z ligi, a na domiar złego „Deco” w lipcu 2019 roku, tuż przed startem kolejnego sezonu, doznał fatalnej kontuzji zerwania więzadła krzyżowego w kolanie. Leczenie i rehabilitacja przedłużały się, a w lecie ubiegłego roku Dominikowi wygasł kontrakt w Katowicach. Zawodnik nie miał jednak zamiaru próżnować i ciężko pracował indywidualnie, a teraz pokazał się z dobrej strony trenerowi Stali – Arkadiuszowi Batorowi, dając niemal 100% pewność, że będzie znaczącym wzmocnieniem żółto-niebieskich.

Bardzo szybko zleciało mi te 2,5 roku poza Stalą, ale w tym czasie obserwowałem jak zespół sobie radzi w rozgrywkach. Brzeg zawsze miło mi się kojarzy i mam stąd dobre wspomnienia, do których będę chciał nawiązać. Po pierwszych treningach widzę ogromny potencjał w chłopakach. Mamy młody zespół oparty na paru doświadczonych zawodnikach, widać dużo chęci i ambicji u każdego oraz fajny pomysł na grę. Cele indywidualne na wiosnę? Nigdy ich sobie nie stawiam, bo piłka nożna to gra zespołowa. Chcę tylko być zdrowy i jak najwięcej dawać drużynie. Póki co zamierzam skupić się na obecnych rozgrywkach, mam zamiar wrócić do formy. Wiem, że klub ma pomysł na zespół i chce budować solidną drużynę na przyszły sezon – mówi nowy zawodnik Stali Brzeg, Dominik Bronisławski tuż po podpisaniu z klubem 1,5 rocznej umowy.

„Deco” witamy na pokładzie brzeskiej Stali i życzymy powodzenia!

Reklama
333 views