28.02.2020-01.03.2020
Aktualności
Grodków

Wilczym Tropem w Grodkowie – pobiegnij dla Matyldy


1 marca 2020 r. o godz.12.00 po raz czwarty w Grodkowie odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Bieg Tropem Wilczym.

Uczestnicy biegu mogą wziąć udział w akcji charytatywnej „biegnę dla…” i pomóc chorej dziewczynce. Wystarczy, że do koszulki startowej przypną kartkę z napisem „biegnę dla Matyldy” i dotrą z nią do mety. Organizatorem akcji jest Fundacja PKO Banku Polskiego. W zamian za ich zaangażowanie, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na rzecz dziewczynki.


Matylda ma 9 lat,
nie może chodzić i nie mówi. Od urodzenia zmaga się z cytomegalią, epilepsją, obniżonym napięciem mięśniowym oraz głębokim niedosłuchem.Dziewczynka potrzebuje stałej rehabilitacji i wymaga odpowiedniego wózka, na co zbierane są środki. Matylda jest podopieczną Fundacji Słoneczko.

Pierwsza edycja biegu miała miejsce w 2013 roku i wzięło w niej udział 50 uczestników. Od roku 2015 bieg ma charakter ogólnopolski.  W tegorocznej edycji łącznie odbędzie się ich około 370 na terenie całego kraju i za granicą. Na terenie Opolszczyzny biegaczy spotkamy w: Grodkowie, Nysie, Opolu, Głubczycach, Kietrzu, Kluczborku i Oleśnie.

W Grodkowie Bieg Tropem Wilczym po raz pierwszy wystartował w 2017 roku. Od tego czasu impreza w tym mieście odbywa się rokrocznie, a zainteresowanie biegiem jest tak duże, że organizatorom skończyły się tzw. pakiety startowe (torby z upominkami dla biegaczy). Trasa i meta biegu znajdują się przed budynkiem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Krakowskiej 20 w Grodkowie.

Tegoroczny bieg odbędzie się na dwóch dystansach:

  1. dystans 1963 m– bieg główny dla wszystkich – limit 120 os.
  2. dystans 5 km – bieg główny dla zaawansowanych – limit 180 os.

Pomysłodawcą, a zarazem głównym organizatorem biegu w Grodkowie jest Pani Danuta Trzaskawska – Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Praktycznego w Grodkowie. 

W imieniu organizatora zapraszamy do udziału w biegu. Z uwagi na wyczerpanie limitów organizator nie zapewnia już pakietów startowych.

Szczegóły w regulaminie na stronie organizatora biegu: http://tropemwilczym.grodkow.pl/regulamin/ 

504 views