Aktualności
Policja
Służby Informują

Wpadli podczas próby wyłudzenia 40 000 złotych


Policjanci z Grodkowa zatrzymali 4 mieszkańców województwa dolnośląskiego w wieku od 25 do 60 lat. Zatrzymani są podejrzani między innymi o wyłudzenie kredytu, fałszowanie zaświadczeń i posługiwanie się cudzymi dowodami tożsamości. Jeden z nich, decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Wszystkim grozi kara do 5 lat więzienia.

W lipcu policjanci z Grodkowa otrzymali informację, że w jednym z banków w mieście dwie osoby usiłują wyłudzić kredyt. Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze. Tam zastali pracowników placówki i podejrzewane osoby.

Jak się okazało, 60-letnia kobieta i 53-letni mężczyzna, by uzyskać kredyt, posłużyli się podrobionymi zaświadczeniami o zatrudnieniu i zarobkach. Wnioskowali wówczas o 40 000 złotych. Śledczy zatrzymali podejrzewanych. Ustalili też, że działali wspólnie z 28-latkiem. Mężczyznę zastali w citroenie, którym ta grupa podróżowała. Tam ujawnili również dwa dowody osobiste i karty bankomatowe na cudze nazwiska. Cała trójka trafiła do policyjnych aresztów, a materiały zostały zabezpieczone. W związku ze sprawą, w kolejnych dniach policjanci zatrzymali kolejną osobę – 25-letnią kobietę.

W toku wykonywanych czynności śledczy ustalili, że ta sama grupa, kilka miesięcy wcześniej wyłudziła kredyt na terenie województwa dolnośląskiego. Łupem przestępców padło wtedy 35 000 złotych.

W związku z działalnością zatrzymani łącznie usłyszeli ponad 20 zarzutów. Dotyczą one wyłudzenia i usiłowania wyłudzenia kredytów, posługiwania się cudzymi dokumentami i fałszowania zaświadczeń. Decyzją sądu, 28-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Wszystkim grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Reklama
367 views