Aktualności
Brzeg
Powiat brzeski

Wszyscy pracownicy brzeskiego SOR-u z ujemnym wynikiem na obecność koronawirusa


Nie wiemy, czy to efekt interwencji Głosu Powiatu 24, ale dziś rano dyrekcja szpitala poznała wyniki wszystkich przebadanych próbek. Lekarze, ratownicy medyczni oraz pielęgniarki, cała załoga Szpitalnego Oddziału Ratunkowego nie jest zakażona koronawirusem.

Przypomnijmy, wczoraj po południu informowaliśmy o tym, że szpital czeka na wyniki badań personelu medycznego, który mógł zarazić się SARS-CoV-2 od jednego z dyżurujących na oddziale ratunkowym lekarzy. Wymazy do laboratorium zostały pobrane w sobotę i do wczorajszego wieczora szefostwo szpitala  nie poznała wszystkich wyników. SOR został zamknięty na dwa dni. Rzecznik opolskiego sanepidu poprosiła naszą redakcję o kontakt mailowy w tej sprawie, a dziś wczesnym rankiem brakujące wyniki badań laboratoryjnych części personelu trafiły do Brzeskiego Centrum Medycznego.

Jak przyznaje dyrekcja szpitala, teraz mamy stuprocentową pewność, że nasza załoga pracująca na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym jest zdrowa. SOR powinien działać już bez problemów. Powinien, ale znów będą utrudnienia z przyjęciami pacjentów.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Brzegu, oddział zostanie zamknięty na maksymalnie 3 godziny. Powodem jest pojawienie się wczoraj pacjenta z zarażonego koronawirusem. Osoba ta została zgodnie z procedurami natychmiast odizolowana. Dziś ma trafić do szpitala zakaźnego. Po dekontaminacji SOR ponownie zostanie uruchomiony. Mamy nadzieję, że na dłużej.

1054 views