Aktualności
Gmina Skarbimierz
Policja

Wybuch gazu w Łukowicach Brzeskich


O godzinie 5:45 w jednym z domów mieszkalnych w Łukowicach Brzeskich doszło do wybuchu gazu z butli propan-butan . Siła wybuchu była tak duża, że uszkodzeniu uległy dwa sąsiednie budynki, a z jednego z nich pozrywało dachówki. W momencie tego zdarzenia, w domu znajdowały się dwie osoby.

Pierwsza osoba opuściła dom o własnych siłach, natomiast drugą – kobietę wyciągnęli policjanci – st. post. Robert Biliński oraz st. post. Damian Bonar. Na szczęście nikt nie doznał poważniejszych obrażeń i po udzieleniu kobiecie pierwszej pomocy kwalifikowanej przez strażaków oraz następnie przebadaniu przez ratowników medycznych stwierdzono, że nie ma konieczności przewozu nikogo z poszkodowanych do szpitala. Obecnie na miejscu pracują dwa zastępy JRG Brzeg i jeden z OSP Łukowice Brzeskie.

W kolejnej fazie działań na miejsce zdarzenia została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z JRG Grodków, wraz z geofonem oraz kamerą wziernikową celem sprawdzenia gruzowiska aby wykluczyć występowanie innych osób poszkodowanych.
O zdarzeniu poinformowano Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Gminne Centrum Zarzadzania Kryzysowego w Skarbimierzu.

Reklama
2456 views