Grodków
Powiat brzeski

Wygrana Olimpu w Grodkowie

Po porażce z Anilaną w Łodzi zawodnicy Olimpu sprawili swoim kibicom miłą niespodziankę wygrywając ze Stalą Gorzów 27: 24.

Szczypiorniści rozegrali na swoim terenie mecz z drużyną Stali Gorzów. Mecz, jak zwykle, odbył się w hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie.

Początkowo gościom udało się uzyskać przewagę. W piętnastej minucie Stal prowadziła 8 : 6. Grodkowianie jednak nie złożyli broni. Kolejne dwie bramki dla zespołu gospodarzy zdobyli Stefani i Hertel wyrównując wynik meczu na 8 : 8. W kolejnych minutach goście zdobywali jednobramkową przewagę, a chwilę później gospodarze wyrównywali. Ten stan trwał do 20 minuty meczu. Po bramce Rogaczewskiego Olimp zdobył przewagę, którą udało się utrzymać do końca pierwszej połowy – 16 : 13.

Po przerwie goście szybko nadrobili straty i już w 33 minucie meczu wyrównali na 16 : 16. W dalszej części losy meczu były zmienne. Olimpijczycy zdobywali przewagę, a chwilę później Stalowcy wyrównywali. Ten stan rzeczy utrzymywał się do 52 minuty, kiedy to po bramce Daszczenki gospodarze wyszli na prowadzenie przy stanie gry 23 : 22 i nie pozwolili gościom odrobić strat. Do końca meczu gospodarze zdobyli jeszcze cztery bramki, goście tylko dwie. Na szczególne uznanie zasługuje postawa obu bramkarzy Olimpu. Szczególnie skutecznie bronił Damian Zając.

Sukces Olimpu cieszy, tym bardziej że zespół z Gorzowa uchodził za najskuteczniejszy zespół ligi.

Olimp Grodków – Stal Gorzów Wielkopolski 27:24 (16:13)

Olimp:
 Balcerek, Łągiewka, Zając – Daszczenko 7, Stefani 5, Juros 4, Hertel 4, Rogaczewski 3, Szulc 3, Mierzwiński 1, Bernaś, Kolanko, Prokop, Stępień, Wiśniowiecki.
Kary: 4 min. Karne: 2/1

Stal: Jaśko, Nowicki – Pietrzkiewicz 3, Kryszeń 3, Chełmiński 2, Gintowt 1, Dzieciątkowski 4, Bronowski 5, Gałat, Szembek, Mateusz Smolarek, Marcin Smolarek, Światłowski 1, Kłak, Stupiński 5. Trener: Dariusz Molski. Kary: 10 minut, czerwona kartka w 56 minucie – Adrian Chełmiński. Karne: 3/2