Aktualności
Brzeg
Gmina Grodków

Wyjazdowe spotkania ligowe szczypiornistów z powiatu brzeskiego


W sobotę, 3 października br. wyjazdowe spotkania rozegrają dwie drużyny piłkarzy ręcznych z powiatu brzeskiego – UKS Olimp Grodków na 1-ligowych, a SKS Orlik Brzeg na 2-ligowych parkietach.

Grodkowianie udają się do Poznania

Szczypiorniści grodkowskiego Olimpu wyjeżdżają do Poznania, gdzie punktualnie o godzinie 18:00 zagrają w hali sportowej przy ul. Newtona 2 z miejscowym WKS-em Grunwald.

Pojedynek zapowiada się niezwykle ciekawie, gdyż zarówno grodkowianie, jak i poznaniacy rozegrali w bieżącym sezonie po jednym spotkaniu i to z tym samym rywalem – TL Ubezpieczenia Stal Gorzów Wielkopolski. I zarówno jedni, jak i drudzy schodzili z boiska pokonani, Olimp u siebie rezultatem 28:33, Grunwald na wyjeździe wynikiem 27:33.

W szeregach Olimpu najskuteczniejszy w pierwszym meczu sezonu 2020/21 był 20-letni rozgrywający Filip Stefani, który zdobył 8 bramek. Z kolei wśród zawodników Grunwalda najwięcej trafień zanotował 26-letni rozgrywający Daniel Bartłomiejczyk, którego łupem padło 12 bramek.

W sezonie 2019/2020 UKS Olimp Grodków mierzył się z WKS-em Grunwald Poznań raz, ulegając w VII kolejce na wyjeździe 25:29. Co ciekawe we wspomnianym spotkaniu najskuteczniejszym zawodnikiem w poznańskich barwach był… Daniel  Bartłomiejczyk, który zdobył wówczas 8 bramek. Tym bardziej właśnie tego gracza grodkowianie powinni otoczyć szczególną opieką podczas dzisiejszego starcia.

Dodajmy, że przed Olimpem niezwykle intensywny tydzień, ponieważ już w środę, 7 października, rozegra kolejne spotkanie, udając się do Wrocławia na zaległy mecz I kolejki z Śląskiem.

Orlik wyjeżdża na pojedynek z beniaminkiem

Piłkarze ręczni brzeskiego Orlika wyjeżdżają do Buka, gdzie spróbują przełamać się z tamtejszym UKS-em Spartakus, który jest beniaminkiem na parkietach 2-ligowych. Zarówno brzeżanie, jak i bukowianie nie odnieśli jeszcze w tym sezonie zwycięstwa. Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Orlik w pierwszej kolejce uległ na wyjeździe Tęczy Kościan 27:36, a w drugiej serii spotkań musiał uznać wyższość we własnej hali, przegrywając z Zewem Świebodzin 26:38. Dotychczas najwięcej bramek zdobył dla brzeskiej ekipy Łukasz Ogorzelec (10 trafień), a o jedno trafienie mniej ma grający trener Orlika – Michał Piech.

Z kolei Spartakus w pierwszej kolejce schodził pokonany z własnego parkietu, ulegając Dziewiątce Legnica 21:30, a w kolejnym meczu przegrał na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 31:34. W szeregach beniaminka 2 ligi najskuteczniejsi byli w pierwszych dwóch starciach: Kacper Napierała (rozgrywający) oraz Piotr Popowicz (rozgrywający), którzy zanotowali po 14 bramek.

Transmisję live z wyjazdowego spotkania Orlika Brzeg będzie można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/H6JV8FpwPIo

Trzymamy kciuki za pierwsze zwycięstwa zespołów z powiatu brzeskiego!

Reklama

151 views