Gmina Grodków
IV liga
Sport

Wynik gorszy niż gra. LZS Starowice przegrały w Chróścicach


Wydawało się, że LZS Starowice rozpocznie zmagania w IV lidze od wygranej, ale okazało się, że trzy punkty powędrowało do gospodarzy – Victorii Chróścice.

Od pierwszych minut na boisku w Chróścicach dominowali goście. Wydawało się, że zdobycie bramki to kwestia kilkunastu minut od pierwszego gwizdka. Na szczęście dla gospodarzy, tego dnia w dobrej dyspozycji pozostawał ich bramkarz. W 35. minucie gospodarze mieli szansę na objęcie prowadzenia, przy rzucie karnym, ale Fesser zachował czyste konto. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym wynikiem.

Po zmianie stron goście ze Starowic nie odpuszczali, prowadząc wciąż ofensywną grę w kierunku bramki gospodarzy. Choć już nie tak jak to miało w pierwszej połowie. W 70 minucie czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie dostał Rakowski. Osłabione Starowice musiały sobie radzić do końca spotkania.  Gospodarze zachowali czujność w doliczonym czasie. Olszacki, wykorzystał asystę od kolegi z zespołu i umiejętnie umieścił piłkę w bramce przyjezdnych. Gospodarze dzięki temu trafieniu zdobyli komplet punktów w pierwszej kolejce.

Gratuluję zespołowi z Chrościc wygranej. Szkoda, tylko że sędzia był rasistą albo był taki słaby. Bardzo dziwna sytuacja, że sędzia, który był wyznaczony, nie mógł sędziować, a biegał na linii. Wyznaczyli osobę niekompetentną albo osobę, która przekręciła mecz. Wszyscy czarnoskórzy zawodnicy otrzymali od niego kartkę, a mecz kończyliśmy w 10. Oczywiście możemy mieć pretensje do siebie, bo nie wykorzystaliśmy wielu dogodnych sytuacji. OZPN powiększając ligę do 22 zespołów, nie pomyślał o szkoleniu arbitrów i będą mieć z tym problem inne zespoły – powiedział Jakub Reil, szkoleniowiec LZS Starowice.

Viktoria Chróścice – LZS Starowice 1:0 (0:0)
Bramka: Olszacki – 90.

Starowice: Fesser – Joao, Rzepka, Grądowski, Rakowski – Kaique, Raul (70’ Wejchrowski), Pietrakowski, Heldinho (60‘ Nowosielski) – Sciański (75’ Cichocki) , Hascak (K. Raś 85’).

Reklama
266 views