112
Aktualności

Wypadek pod Strzelnikami. Są dwie poszkodowane osoby


Dzisiaj rano (25 sierpnia) ok. 7:45 doszło do zdarzenia na drodze krajowej nr 94, między Strzelnikami a Pawłowem. Samochód ciężarowy najechał na busa Służby Drogowej. Poszkodowane zostały dwie osoby.

Do zdarzenia drogowego doszło na drodze krajowej nr 94, pomiędzy miejscowościami Strzelniki i Pawłów. Znajdowały się tam dwa busy Służby Drogowej. Jej pracownicy wykonywali prace związane z czyszczeniem znaków drogowych. Około godziny 7:40 w tył jednego z nich uderzył samochód ciężarowy. Uderzenie było tak silne, że najechany przez ciężarówkę bus przetoczył się do przodu i wjechał w tył drugiego pojazdu Służby Drogowej.

- W zdarzeniu ucierpiały dwie osoby, poszkodowani są pracownicy Służby Drogowej. Jedna z tych osób skarżyła się na silne bóle kręgosłupa. Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy JRG Brzeg i OSP Łosiów. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, natomiast poszkodowanymi zajmował się Zespół Ratownictwa Medycznego — powiedział nam ofi­cer pra­so­wy PSP Brzeg, st. kpt. mgr Ja­cek No­wa­kow­ski.

Poszkodowany z bólem kręgosłupa został przetransportowany do szpitala.