Wysoka porażka Orlika w Nowej Soli

Podopieczni Michała Piecha wrócili do gry po dwutygodniowej przerwie, rozgrywając na wyjeździe spotkanie z UKS Trójką Nowa Sól. Przed pierwszym gwizdkiem faworytem byli gospodarze. Niestety brzeżanie nie sprawili niespodzianki i punkty powędrowały do zespołu z Lubuskiego.

Pierwszą połowę rozpoczęli z przytupem gospodarze. W dziesięć minut, bez większego problemu, zdobyli siedem bramek, podczas gdy zawodnikom Piecha udało się trafić do bramki rywali tylko raz. Przewaga sześciu bramek pozwoliła na spokojną grę Trójki i zmuszała do większego wysiłku zawodników Orlika, którzy starali się zmniejszyć stratę. Udało się to dopiero w końcówce pierwszej połowy. Nasz zespół, schodząc na przerwę, tracił do Nowej Soli już tylko trzy bramki.

Po zmianie stron brzeżanie zaliczyli wiele wpadek, zarówno w ataku, jak i w obronie. Gospodarze z kolei z minuty na minutę grali coraz swobodniej. W efekcie niewielka strata z pierwszej połowy zamieniła się w 10 bramek różnicy. Gdy zabrzmiała końcowa syrena, na tablicy widniał wynik 30:20.

UKS Trójka Nowa Sól - SKS Orlik Brzeg 30:20 (14:11)

Trójka: Rapiejko, Ceglarz - Ostrowski 1, Florczak 4, Kokot 6, Bortnowski, Uchal, Orliński 5, Kowalski 2, Jaskółka 1, Lisiewicz 1, Kwiatkowski 1, Paszkiewicz 2, Hajnysz 6, Hutnik 1. Kary 10 min. Karne 1/1. Trener: Alan Raczkowski.

Orlik: Lellek, Kania - Cichoń 3, Stypiński 1, Brudziński 4, Sendra, Stanoszek, Ogorzelec 6, Wojcieszek 2, Stopka 2, Piech 2, Adwent. Kary 6 min. Karne 1/1. Trener Michał Piech.