Wysoka wygrana Olimpii Lewin Brzeski

W sobotę (18 września) Olimpia Lewin Brzeski podejmowała na swoim boisku GZ LZS Łubniany.

Zdecydowanie lepsi w tym spotkaniu okazali się piłkarze Olimpii. Już na samym początku meczu przypuścili oni atak na bramkę gości, który zakończył się strzałem Michalaka. Bramkarz gości wykazał się jednak dobrym refleksem i odbił piłkę zmierzającą do siatki. W pobliżu był jednak Pereira, który wykończył akcję, dając Olimpii prowadzenie. Kilka chwil później było już 2:0. Dobre podanie Michalaka wykorzystał Daniel Jankowski.

Około 35. minuty Marcin Mendak popisał się samotnym rajdem zakończonym świetnym strzałem z dwudziestu metrów. Tym samym zespół z Lewina Brzeskiego prowadził już 3:0.

Nie jest to strata, którą łatwo odrobić – zwłaszcza gdy gra się w dziesiątkę. W 40. minucie meczu czerwony kartonik zobaczył Marcel Rychlica i Łubiany znalazły się w naprawdę trudnej sytuacji.

W drugiej połowie kibice zobaczyli jeszcze dwa trafienia. Zdobywcą czwartego gola dla Olimpii był Kamil Kozak, który wykorzystał dobre podanie Niemca. Honorowe trafienie dla gości zanotował Szymon Pastuszek, który strzałem głową pokonał bramkarza Olimpii.

Po ostatnim gwizdku sędziego na tablicy widniał wynik 4:1.

Byliśmy dziś lepszym zespołem, zagraliśmy lepiej i zdobyliśmy zasłużone trzy punkty. Przeciwnik to wymagający rywal z górnej części tabeli. Nasz zespól postarał się i pokazał, na co nas stać. Udało się nam zrehabilitować po złym występie w Namysłowie – powiedział Marcin Raczkowski, trener Olimpii Lewin Brzeski.

LZS Olimpia Lewin Brzeski GZ LZS Łubniany 4:1 (3:0)

Bramki: Pereira, Jankowski, Mendak Marcin, Pastuszek