Aktualności
Kultura

Wystawa malarstwa Tadeusza Dębskiego w Galerii BCK


W sobotę (03.07) o godz. 11.00 w Galerii Sztuki współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury odbył się wernisaż wystawy malarstwa Tadeusza Dębskiego. Była to jedna z imprez towarzyszących XIV edycji Festiwalu Tanga w Brzegu. 

Na wernisażu pojawiło się liczne grono, złożone głównie z uczestników festiwalu. Nic dziwnego, bo  Tadeusz Dębski znany jest w społeczności tangowej nie tylko jako malarz, lecz także jako animator tanga. W swojej pracy twórczej swobodnie posługuje się różnymi technikami.

Sam autor tak mówi o  swoich pracach: 

Malowanie tanga i malowanie tańca w ogóle jest trudne. Każdy ma swój specyficzny styl, od mistrzów impresjonizmu do współczesnych malarzy. A jak to wychodzi? To niech oceniają ludzie. To wszystko jest improwizacja. Nie robię nawet szkiców. Po prostu staję, wyciskam farby, jakie mi wejdą w ręce i z tego komponuję. Oczywiście to wszystko trzeba później dopracować, ale ten pierwszy ruch jest zawsze z emocji. 

Sam autor określa siebie jako człowieka renesansu. Nie próbuje nawet przypisywać swojej pracy twórczej do jakiegoś konkretnego stylu, lecz stara się wypracować własny.  

Korzystam z wolności i prawa do realizacji siebie, między innymi w malarstwie, ale także w rzeźbie, instalacji, piszę książki... po prostu artysta – mówi Tadeusz Dębski.

Czy ta forma przekazu dociera do widza? Każdy może się przekonać osobiście. Wystawę można zobaczyć do 21 lipca  w Galerii Sztuki Współczesnej Brzeskiego Centrum Kultury, w godzinach pracy galerii.

Po części oficjalnej uczestnicy wernisażu wzięli udział w milondze przy muzyce Nuevo, gdyż to ten typ muzyki i tańca propaguje w szczególności autor wystawy.