Aktualności
Kultura

Wystawa w BCK: KOBIETA. INSPIRACJA, TAJEMNICA, WYZWANIE, SPEŁNIENIE


W najbliższy piątek (14.05) o godz. 18.00 Brzeskie Centrum Kultury zaprasza do Galerii Sztuki Współczesnej na wernisaż wystawy zbiorowej „KOBIETA. INSPIRACJA, TAJEMNICA, WYZWANIE, SPEŁNIENIE”. Wystawa dostępna będzie dla zwiedzających do 6 czerwca.

- Jest to wystawa prac plastycznych, które wykonali twórcy związani z Brzegiem. Na ten pomysł wpadła nasza instruktorka – plastyk Beata Staszczyk, która chciała w ten sposób zintegrować środowisko artystyczne. W większych miejscowościach twórcy zrzeszają się np. w Polskim Związku Artystów Plastyków lub w innych podobnych. W Brzegu tego typu instytucje nie funkcjonują. Wystawa jest ucztą dla oka i ducha, z drugiej strony, chcemy tych ludzi ze sobą zintegrować, tak aby mogli wymienić się ze sobą doświadczeniami i wspólnie tworzyć – wyjaśnia Roman Baran z BCK w Brzegu.

„Kobieta” to wystawa łącząca środowisko twórców (artystów zawodowych i amatorów) związanych z Brzegiem. Jest ona zbiorem różnorodnych koncepcji twórczych oraz wyborów formalnych i treściowych. Prezentowane prace zawierają różne formy plastyczne, stworzone ołówkiem, kredkami, akwarelą, akrylem, czy farbą olejową. 

Twórcy:
Marlena MACHNIO, Martyna MIAZGOWSKA, Paulina MUCHA, Elżbieta MŁYNARCZYK, Tomasz STARZYŃSKI, Maria STARZYŃSKA, Sebastian STARZYŃSKI, Tomasz FRONCKIEWICZ, Bożena STYRNA, Waldemar MRÓZ, Katarzyna KURBIEL, Sandra SALAMANDRA, Aleksandra HERMAN, Agnieszka ORŁOWSKA, Beata STASZCZYK, Anna ŚWIERCZYŃSKA, Wojciech CZULAK, Monika DARŁAK, Renata BLICHARZ, Agnieszka PATKOWSKA, Barbara MURGRABIA, Joanna AUGUSTYNIAK, Wiesława ŻARNOWSKA.

Organizatorzy przypominają o zasadach zachowania reżimu sanitarnego podczas zwiedzania wystawy. Liczba osób zwiedzających wystawę ograniczona.