Aktualności
Kultura

Wystawa „Zabytkowy Grodków” w MiGBP


Biblioteka w Grodkowie zaprasza do obejrzenia wystawy „Zabytkowy Grodków”, która powstała w ramach realizowanego projektu: „Doposażenie bibliotecznych pomieszczeń ekspozycyjnych w Grodkowie oraz organizacja działań przybliżająca mieszkańcom Gminy Grodków dziedzictwo historyczne i kulturowe”.

- Bardzo często bywa tak, że to, co znajduje się najbliżej nas, na co patrzymy każdego dnia, albo mijamy w drodze do szkoły lub pracy, jest nam najmniej znane. Słowo „zabytek” kojarzy nam się ze zwiedzaniem zamku na Wawelu, kościoła Mariackiego albo z wycieczkami szkolnymi do muzeów w większych miastach. Tymczasem Grodków, to lokowane w XIII wieku małe średniowieczne miasteczko, które również ma swoje zabytki, bardzo ciekawą historię i mnóstwo zagadek do odkrycia – informują pracownicy Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie.

Prezentowana ekspozycja ma na celu przybliżenie tych najciekawszych miejsc, na które warto zwrócić uwagę podczas miejskich spacerów, a są to: kościół parafialny p. w. św. Michała Archanioła, ratusz, kamienica „Piast”, kościół ewangelicki, dom Józefa Elsnera, budynek poczty, dworzec kolejowy, mury obronne, bramy miejskie, Park Jubileuszowy, kaplica św. Krzyża oraz wiatrak holenderski.

Wystawa została opracowana na podstawie dawnych pocztówek i zdjęć, współczesnych fotografii oraz tekstów źródłowych dostępnych w naszych zbiorach bibliotecznych. Organizatorzy mają nadzieję, że forma przygotowanej wystawy przypadnie do gustu odwiedzającym oraz zostawi dobre wrażenia wizualnie i merytoryczne.

Wystawa „Zabytkowy Grodków” jest otwarta od 30 kwietnia 2021 r. od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

comments icon1 komentarz

Jedna myśl na temat „$ s”

    Przepraszamy, komentarze są zamknięte.