112
Aktualności

Wytrącili mu nóż z ręki w ostatniej chwili


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu uratowali 43-latka. Mężczyzna chciał się targnąć na swoje życie. Funkcjonariusze w ostatniej chwili odebrali mu z ręki nóż. Dzięki ich natychmiastowej reakcji nic mu się nie stało.

Policjanci w swojej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami. Pomagają i chronią, gdy dostrzegają przemoc. Interweniują tam, gdzie jest łamane prawo. Ratują zdrowie i życie ludzkie, kiedy jest ono zagrożone. Tak było podczas sobotniej służby, gdy tuż przed godziną 10:00 otrzymali wezwanie o próbie samobójczej.

Pod wskazany w zgłoszeniu adres natychmiast pojechał dzielnicowy wraz z funkcjonariuszem z ogniwa patrolowo-interwencyjnego. W mieszkaniu zastali mężczyznę, który nożem kuchennym chciał przeciąć sobie żyły na nadgarstku. 43-latek był roztrzęsiony i groził, że się zabije.

Policjanci zaczęli z nim rozmawiać. Uspakajali go i namawiać do odłożenia noża. Mężczyzna cały czas był zdenerwowany. Tłumaczył, że chce sobie odebrać życie i nie zmieni zdania. W trakcie rozmowy dzielnicowy odwrócił uwagę mężczyzny, bez chwili wahania podbiegł do niego i odebrał mu nóż. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło do tragedii, a 43-latkowi nic się nie stało.